Karşıyaka Çiçek Açtı

Karşıyaka Belediyesi’nin bu yıl 11’ncisini düzenlediği Çiçek Festivali görkemli bir törenle Bostanlı Pazaryeri’nde başladı. 14 Mayıs akşamına kadar sürecek festivale 80’nin üzerinde üretici firma katıldı.

Açılış törenine Belediye Başkanı Cevat Durak, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Kaymakam Mehmet Emin Avcı, Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Celal Ertürk, Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, İl genel ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.
 
Bostanlı pazaryerinin adeta bir çiçek bahçesine döndüğü festivalin açılışını yapan Belediye Başkanı Cevat Durak, herkesin evinin balkonuna, bahçesine çiçek dikmesini arzu ettiklerini söyledi. İzmir’in en farklı etkinliklerinden birini düzenlediklerini hatırlatan Başkan Durak, bu festivalin organik pazar ile de bütünleştiğine dikkat çekti. Katılımcı sayısının geçen yıla oranla %80 arttığını vurgulayan Başkan Durak, destek olan herkese teşekkür etti.
 
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan da festivale katılanların %90’nın üretici olmasının önemine dikkat çekti. “Karşıyaka’daki bu festival İzmir’e hitap eden keyifli bir festival olmuş. Karşıyaka Türkiye’nin gülen yüzü, emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.
Karşıyaka Kaymakamı Mehmet Emin Avcı, Başkan Cevat Durak ile beraberindekiler, konuşmaların ardından kurdele keserek, festivalin resmi açılışını yaptı. Protokol açılış töreninin ardından vatandaşlarla birlikte stantları gezdi. Başkan Durak, Karşıyaka Belediyesi standında da fesleğen dağıttı.
 
Bayındır, Karaburun, Ödemiş, Zeytinova, Tire, Narlıdere başta olmak üzere birçok yerden festivale akın eden üreticiler ürünlerini bin bir özenle sunarken, Karşıyakalılar da gökkuşağı tarlasını andıran alanda alışveriş yapmak için adeta yarıştı.
 
Tören sonunda Kaymakam Mehmet Emin Avcı ve Başkan Cevat Durak sponsorlar Mopsan- Yüksek Vadi Evleri ile Cangür Organizasyona teşekkür plaketi sundu.
 
14 Mayıs’a kadar devam edecek festival her gece düzenlenecek konserler de ayrı bir coşkuya ev sahipliği yapacak.12 Mayıs’ta Pinhani, 13 Mayıs’ta Süleyman Akyıldız sahne alacak 14 Mayıs akşamı ise Nostalji gecesi ile festival noktalanacak.
Tüm konserler halka açık ve ücretsiz olarak saat:21.00’de Bostanlı Pazaryeri’nde gerçekleşecek.  Festivalde ayrıca Cangür Organizasyon önderliğinde çeşitli hediyelik eşya ve gıda, takı gibi standlar da açıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2012, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER