KARGEM Geleceğe Hazırlıyor

Karşıyakalı çocuk ve gençlere eğitim desteği sağlayan Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (KARGEM), bu yıl 2 bin öğrenciye ücretsiz hizmet veriyor. Genç öğrenciler KARGEM’le hem okul başarılarını arttırıyor hem de yoğun ders programlarıyla lise ve üniversite sınavlarına hazırlanıyor. 13 Mart’ta YGS’ye girecek 300 genç için, üniversite gezileri de düzenleniyor.

KARGEM Geleceğe Hazırlıyor
Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (KARGEM), ilçe sınırları içinde ikamet eden ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına tamamen ücretsiz olarak hizmet sunuyor. Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına önemli bir misyon üstlenen merkezden 2015 - 2016 öğretim yılında, yaklaşık 2 bin öğrenci yararlanıyor. Eğitim hizmetlerinin yanı sıra; tiyatro, bağlama, halk oyunları kursu gibi etkinlikler, yarışmalar ve gezilerle çocukların sosyal gelişimlerine de katkı sağlanıyor.
 
ÜNİVERSİTE GEZİLERİ BAŞLADI
 
13 Mart’ta yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) hazırlanan 300 öğrenci için de üniversite ziyaretleri gerçekleştiriliyor. Gençlerin gelecekleri için en doğru tercihleri yapmasını sağlamak adına düzenlenen etkinlikler kapsamında; son bir ayda Ege Üniversitesi ve Celal Bayar Üniversitesi’nin tıp fakülteleri, Ekonomi Üniversitesi ve Gediz Üniversitesi ziyaret edildi. Hem akademisyen hem de üniversiteliler, liseli gençlere tecrübelerini aktardı; bölüm ve üniversite tercihleri konusunda dikkat edilmesi gereken hususları anlattı. Haziran ayındaki Lisans Yerleştirme Sınavı’na kadar (LYS) devam edecek geziler sayesinde, öğrencilerin tüm fakülte ve bölümleri yakından tanıması sağlanacak.
 
“GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”
 
KARGEM ile maddi ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını en iyi şekilde geleceğe hazırladıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Gençlik Eğitim Merkezimizde bu öğretim yılında öğrenci sayımızı iki katına çıkardık. 5’inci sınıftan 12’nci sınıfa kadar yüzlerce çocuğumuza hizmet veriyor, eğitimin yanı sıra sosyal etkinliklerle kişisel gelişimlerine de destek oluyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, düşünen, sorgulayan, vizyonlu, ahlaklı ve bilinçli nesiller yetiştirilmesine katkı sağlamak için tüm imkanlarımızla çalışıyoruz. Bu hizmetler karşısında tek beklentimiz ise evlatlarımızın başarısı. Geçtiğimiz yıl onlarca çocuğumuzu Türkiye’nin en seçkin üniversitelerine yollamanın gururunu yaşadık. Bu yıl da aynı sevinci yaşayacağımıza inanıyor, tüm çocuklarımıza eğitim yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER