'Kar Baykuşu' Yüreklere Seslendi

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), İzmir Büyükşehir Belediyesi İşbirliği ile düzenlediği 23. İzmir Avrupa Caz Festivali’nde Avusturya Kültür Ofisi işbirliği ile yapılan Juan Garcia- Herreros -Snow Owl (Kar Baykuşu) konseri hafızalara kazındı.

'Kar Baykuşu' Yüreklere Seslendi
 
Kolombiya asıllı Avusturyalı sanatçı Snow Owl (Juan Garcia- Herreros), bir Türk, iki Bulgar ve bir Kolombiyalıdan oluşan Grubu ile dostluk ve sevgi şarkıları söyledi. Olağanüstü bir yeteneğe sahip olan, müziği küçük yaşlarda kendi çabasıyla öğrenen Snow Owl’a sahnede Tuluğ Tırpan (piyano), Stoyan Yankoulov (bateri ve asma davul), Zhivko Vasilev (kaval) ve söylediği tek şarkıyla gönülleri fetheden Alejandra Maria (keman) eşlik etti.
 
Tuluğ Tırpan’ın dinleyenleri mest eden piyano solosuyla başlayan konser, Snow Owl’un kendi icadı kontrbas gitarıyla sahneye gelmesiyle hareketlendi. İki saatten fazla süren konser boyunca Snow Owl ve Grubu, Türk, Bulgar, Kolombiya ve Avusturya esintileri taşıyan müzikleriyle AASSM Küçük Salonu tamamen dolduran dinleyicilerine unutulmaz bir gece yaşattı. Grubun kemancısı Alejandra Maria’ın söylediği lirik Kolombiya şarkısı geceye damga vurdu.
 
23. İzmir Avrupa Caz Festivali, 14 Mart Pazartesi günü yoğun bir programla devam edecek. Saat 18.00’de İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde Francesco Martinelli’nin “Bertrand Tavernier’in Gece Yarısına Doğru Filminden 30 Yıl Sonra Monk, Lester Ve Dexterö Konulu semineri var. Ardından saat 19.00’da Bertrand Tavernier’in seminere konu olan Round Midnight filmi gösterilecek. Saat 20.30’da AASSM Küçük Salonda İzmir İtalya Konsolosluğu işbirliği ile Luca Costantini Konseri yapılacak.
 
 
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2016, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER