Kanser Hastalığı Masaya Yatırıldı

Dünyadaki hastalıkların yüzde 20’sini oluşturan ve çağımızın hastalığı olarak nitelendirilen kanserin erken tanısı ve korunma yolları Buca Belediyesi Çamlıkule Semt Evi’nde masaya yatırıldı. Kulaktan dolma bilgilerle korunmak yerine uzman hekimlerden bilgi almak isteyen genç yaşlı onlarca Bucalı kadın Çamlıkule Semt Evi’ne akın etti.

Kanser Hastalığı Masaya Yatırıldı
Buca Belediyesi, çağımızın hastalığı kansere karşı bilinçlenmek isteyen Bucalı kadınlar için “Kanserde erken tanı ve korunma yolları” konulu seminer düzenledi. Çamlıkule Semt Evi’nde düzenlenen seminere yoğun ilgi gösteren kadınlar Buca Toplum Sağlığı Merkezi’nden Dr. Derya Çetin’den kanser türleri, erken tanı ve korunma yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgi verildi.
 
Kanserin dünyadaki hastalıkların yüzde 20’sini oluşturduğunu belirten Dr. Derya Çetin, özellikle kadınların korkulu rüyası meme kanserinde erken teşhiste yüzde 98’e varan iyileşme sağlanabildiğini söyledi. Kadınların 20 yaşından sonra her ay kendi kendini elle muayene etmesi gerektiğini, 40 yaşından sonra ise her yıl bir sağlık kuruluşuna başvurmaları gerektiğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER