Kalkan, İlçelerden Rapor İstedi

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan katıldığı İlçe Danışma Meclisi Toplantılarında teşkilata 2019'da gerçekleşecek yerel seçimlerde Büyükşehir Belediyesinin AK Partili olacağını vurguladı. Kalkan, ilçe teşkilatlarına, ''İlçelerde ki eksiklikleri raporlayın. Bizler gönderin parlamentoda takipçisi olalım. Birbirimize kenetlenir birlik beraberlik içerisinde çalışarak 2019'da başaracağız'' dedi.

Kalkan, İlçelerden Rapor İstedi
AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan Seferihisar, Urla, Çeşme ve Güzelbahçe İlçe Teşkilatları tarafından düzenlenen İlçe Danışma Meclisi toplantılarına katıldı. Son günlerde artan terör olaylarını lanetleyen Kalkan, ilçelerde vatandaşlara taşeron işçilere verilecek kadro ile Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun İzmir'de açılacak şubesi hakkında bilgi verdi.
 
Binali Yıldırım en büyük şansımız
 
İzmir'in Binali Yıldırım gibi dünya çapında nam salmış çok kıymetli bir bakanı olduğunu belirten Kalkan, "Sayın Bakanımız Binali Yıldırım bizim en büyük şansımız. İzmir'de 1 Kasım'dan sonra tablo gösteriyor ki artık Büyükşehir Belediyesi'nin AK Partili olmasına ramak kaldı. Bu istikrarı teşkilatlarımız sağlayacak. Bizlere eksikleri yapılması gerekenleri anlatacaklar. Bizlerde bu sorunları asla kulak arkası yapmayarak, parlamentoda sizlere sahip çıkarak sorunların takipçisi olarak başaracağız" dedi.
 
Türkiye'de 270 milyar dolar yatırıma imza atan Sayın Bakanımız Binali Yıldırım İzmir Milletvekili olduğunun altını çizen Kalkan, "Kimin aklına gelirdi deniz altından tünel geçeceği, Türkiye'nin dört bir yanının duble yollarla kaplanacağı. Biz dünya da ülkemizin adını hizmetlerimizle, reformlarımızla duyurduk. AK Parti olarak bizler oyumuzu hizmetin adına alıyoruz" diye konuştu.
 
 
Büyüyen ve gelişen Türkiye'yi terörle engellemeye çalışıyorlar
 
Düşmanlığın, terörün ortaya çıkmasını büyüyen ve gelişen Türkiye'nin dış güçler tarafından durdurulmak istenmesine bağlayan Kalkan, "Bu işi 101 yıl önce Çanakkale'de denediler. 'Ey vatan hainleri, ey Türkiye üzerinde oyun oynayanlar. Biz Çanakkale'de 35 kilometre toprağımız için 250 bin şehit verdik bırakmadık. Canımızın bir parçası koskoca Güneydoğu'yu sizin gibilere mi bırakacağız. Ey hainler; 'Bu rüyadan uyanın'. Türkiye'nin başında AK Parti hükumeti var. Halkın arasından yüzde 52 oyla seçilmiş yiğit Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan var. Eskiden karan verenlerin kararlarını uygulayan bir hükumet vardı. Bugün dünya da karar verenlerin içerisinde en güçlü olmaya aday Türkiye var. Başında da Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, İzmir'den de Sayın Bakanımız Binali Yıldırım var" ifadelerini kullandı.
 
Kefenimizi giydik geri dönüş yok
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar'ın terörle ilgili yapmış olduğu açıklamayı da hatırlatan Kalkan, "Sayın Genel Başkan Yardımcımız geçtiğimiz hafta yapmış olduğu sunumda Orta Doğu'da yaşanan saldırıların ortasına ülkemizi de çekmek ve Türkiye'nin de bölgede ve dünyada sahip olduğu söz hakkını elinden almak olduğunu söyledi. İşte asıl amaçları bu. Ancak bizim başımızda güçlü liderlerimiz olduğu sürece biz bu terörün kökünü kurutacağız. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sayın Genel Başkanı Yardımcımız Nükhet Hotar'ın da söylediği gibi biz bu beladan kurtulmak için 'Kefenimizi giydik' artık ger dönüşümüz yok'" dedi.
 
TKDK ile kırsaldaki vatandaşlarımıza yüzde 70'e varan hibe
 
Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun İzmir'de açılmasıyla kırsalda yaşayan vatandaşlarımıza büyük imkanlar doğacağını söyleyen Kalkan, "Halkın vekilleri aradı buldu. Türkiye'de 42 vilayette olan kurumu biz İzmir'e getiriyoruz. Kırsal kalkınma için vatandaşlarımızın doğdukları yeri kendi topraklarını geliştirmesi için bu kurum aracalığı ile yüzde 70'e kadar hibe krediler vereceğiz. Büyükbaş, küçükbaş hayvancılık yapanlara, tıbbi aromatik bitkiler üreteceklere, kırsalda turizme tarım alanındaki birçok yatırım için büyük fırsatlar sunacağız" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER