Kadınlar İçin Renkli Festival

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü ‘7. Kadın Festivali’yle kutlayacak. 5-8 Mart tarihlerinde gerçekleşecek festival Kadın Emeği Fuarı, ünlü isimlerin yer aldığı söyleşi, konser, tiyatro oyunu ve fidan dikimi ile renklenecek.

Kadınlar İçin Renkli Festival
İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü İzmirli kadınlara yakışır bir programla dolu dolu kutlayacak. Stant açılışı, konserler, tiyatro ve fidan dikiminin  yer alacağı ‘İzmir 7. Kadın Festivali’,  5-8 Mart 2016 tarihleri arasında 4 gün sürecek.
 
Erkeklerin de söyleyecekleri var!
 
Kutlama programı, 5 Mart 2016 Cumartesi günü saat 11.00’de Kültürpark 3 No’lu Hol’de
 
Kadın Emeği Fuarı” ile açılacak.  Aynı gün yine 3 No’lu Hol’de saat 12.30’da Birleşmiş Milletler tarafından erkeklerin de cinsiyet eşitliği için mücadele etmesini amaçlayan  “HeForShe” (Kadın İçin Erkek)  sosyal sorumluluk projesi kapsamında önemli bir etkinlik gerçekleştirilecek.  “Kadınsız Demokrasi Yarınsız Günlerdir” sloganı ile kadın-erkek eşitliğinin hedeflendiği projeye destek veren tiyatro ve sinema oyuncusu Engin Altan Düzyatan,  İzmir Kadın Kuruluşları Birliği Başkanı Sema Övgün, Fox TV Çalar Saat Programı Sunucusu - Gazeteci İsmail Küçükkaya ve Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tanju Tosun,  farkındalık etkinliğinin konuşmacıları arasında yer alacak. Etkinliğin moderatörlüğünü gazeteci - yazar Ayça Dikmen yapacak. Konuşmaların ardından saat 14.00’de Ege Üniversitesi Aşk-ı Neva Kadınlar Türk Müziği Topluluğu ve Güleda Türk Müziği Kadınlar Topluluğu konser verecek. Konserin şefliğini Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgen Küçükgökçe yapacak.
 
6 Mart 2016 Pazar günü 3 No’lu Hol’de İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası’nın saat 14.00’de konser programı olacak.
 
Deniz Çakır güldürecek
 
7 Mart 2016 Pazartesi ise Menemen - Seyrek’te İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulacak “Kadınlar Hatıra Ormanı”na fidan dikilecek. Festivalin son günü 8 Mart’ta ise Ece Temelkuran’ın romanından uyarlanan “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır” adlı tiyatro oyununu izleyicilerle buluşacak. Deniz Çakır, Şebnem Sönmez, Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak ve Kadir Çermik’in rol aldığı ücretsiz oyun saat 19.00’da Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde başlayacak.
Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER