Kadın Girişimcilere Moral

İzmirli işkadınlarından oluşan TOBB Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Aysel Öztezel ve beraberindeki 24 kurul üyesi iş kadını Selçuk’a geldi.

Kadın Girişimcilere Moral
 
Selçuk Kadın Girişimciler Kurulu temsilcisi Berru Akbıyık , STO Genel Sekreteri Filiz Acargil ve Tanıtım Basın Danışmanı Berrin Dereli tarafından karşılanan İzmirli işkadınları önce Şirince’yi gezdi, Selçuklu kadın girişimci Hatice Mercan’ın restoranında yemek yedi. Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu da yemeğe katıldı. İcra Kurulu Başkanı Aysel Öztezel İzmirli kadınların üretken ve kararlı olduklarını belirterek kadınların en ufak destekle ciddi yollar katettiklerini ekonominin temel direğinin kadınlar olduğunu söyledi. STO Başkanı Koray Yolcu “kadınlar işhayatında son derece disiplinli ve azimli. Detaycı ve yaratıcı yönlerini de eklediğimizde girişimcilik için şartların uygun olduğunu görebiliyoruz. En ufak destekle mucizeler yaratan kadınlarımız var. Bunlara defalarca şahit olduk. Oda olarak Selçuk’ta girişimciliği artırmak için yaptığımız çalışmalarda özellikle Selçuklu kadınlarımızın ilgisiyle karşılaşıyoruz. Bu bizi mutlu ediyor" dedi.
 
Heyet yemeğin ardından kadın girişimci Aslı Şengül’ün Belevi’nde kurduğu işyerinin açılışını birlikte yaptı. Selçuk Ticaret Odası’nın KOSGEB girişimcilik eğitimlerini tamamlayarak Selçuk’un Belevi Mahallesinde iş kuran kadın girişimci Aslı Şengül’ün kırtasiye dükkanının kurdelasını birlikte kesen Yolcu ve Öztezel, Aslı Şengül’ü tebrik ederek, bol ve bereketli kazanç temennisinde bulundu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER