'İZTO yönetimi bir kamu hizmetidir'

İzmir Ticaret Odası’nın (İZTO) Nisan ayında yapılacak seçimi öncesinde 'Ortak Akıl Grubu'ndan açıklama geldi. Başkan adayı Mahmut Özgener de, manifestoyla ilgili değerlendirmede bulundu.

'İZTO yönetimi bir kamu hizmetidir'

İzmir Ticaret Odası Başkan adayı Mahmut Özgener, 'Ortak Akıl Grubu'nun manifestosuna dair yazılı bir açıklama yaptı.

Özgener, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Bugün İzmir Ticaret Odası Ortak Akıl Grubu adına sözcü olarak açıklama yapan Sayın Salih Özçiftçi’nin yayınlamış olduğu İZTO manifestosunu büyük bir dikkatle okudum. Seçimler öncesinde üyeler adına büyük bir hassasiyet göstererek ve yol göstermek adına yapılmış bu çalışmadan dolayı büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Bu vesileyle de göstermiş oldukları duyarlılık nedeniyle çok kıymetli Ortak Akıl Grubunu oluşturan değerli üyelere teşekkürlerimi iletmek isterim. 

'HER CÜMLEYE KATILIYORUM'

Öncelikle manifestoda yer alan her bir cümleye katıldığımın altını çizmek istedim. Ayrıca, ancak bu duyarlılık içerisinde olduğumuz takdirde, İZTO’yu İzmirimiz adına hizmet üreten güçlü bir birleştirici ve kapsayıcı bir kurum haline getirebileceğimize yürekten inanıyorum. Hemen hemen bütün konuşmalarımda ve röportajlarımda kalın çizgilerle belirttiğim gibi; İZMİR TİCARET ODASI YÖNETİMİ BİR KAMU HİZMETİDİR. İZTO yöneticileri üyelerinin ve İzmir kentinin hizmetindedir. Bu makamın kişisel çıkarlar için ve tek adam yönetim zihniyetiyle kullanılmaması ayrıca bir siyasi partinin uzantısı olarak görülmemesi, başka noktalara atlamak için bir sıçrama tahtasına dönüştürülmemesi gerekir.

'ATATÜRK DEVRİM VE İLKELERİ...'

Odamıza; Atatürk devrim ve ilkelerine, laik, demokratik Cumhuriyet değerlerine bağlı, katılımcı, üyesine değer veren ve değer yaratan çağdaş yönetim anlayışı hakim olmalıdır. Odamızda birlikte üretip, birlikte yöneterek kurumsal gelişimi, etik değerleri, şeffaflığı sağlamak esas olmalıdır. Bu ilkeler bundan sonra odamızın temel değerleri olmalıdır…" 

 

ORTAK AKIL GRUBU, MANİFESTODA NE DEMİŞTİ? 

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’a önceki dönemlerde rakip olarak çıkan CHP İzmir eski İl Başkanı Alaattin Yüksel’in öncülük ettiği 'Ortak Akıl Grubu' manifesto yayınladı.

Grup adına açıklama yapan İşadamı Salih Özçiftçi, şunları söyledi: “İzmir Ticaret Odası'nda başta üyelerimize, odamızın kurumsallığına ve kentimizin gelişimine zarar veren tek adam yönetim anlayışının ve tek bir siyasi partinin uzantısı oluşumların egemen olmasının karşısında duruyoruz.  Şimdi tüm üyelerimizle birlikte bu zihniyetlerin değiştirilmesi zamanıdır.  Eşitlikçi, yenilikçi, üye odaklı, katılımcı, üretken, paylaşımcı, demokratik, daha etkin ve güçlü bir İzmir Ticaret Odası'nı hedefleyen yönetim anlayışının egemen kılınması zamanıdır. Bu toplumsal sorumluluğu yerine getirmek üzere tüm üyelerimizi, odamızın sakini değil sahibi olmaya katkı ve katılımda bulunmaya çağırıyoruz.

'ÜYESİYLE BÜTÜNLEŞMİŞ YÖNETİM'

9 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek seçimler sonucunda siz değerli üyelerimizin katkı ve katılımıyla İzmir Ticaret Odamıza yeni bir anlayış gelecektir. Bundan böyle İzmir Ticaret Odasında üyesiyle bütünleşmiş bir yönetim olacaktır. Çalışma program ve hedeflerimiz meslek komitelerimizden süzülüp gelen proje ve önerileri kapsayacaktır. Çalışma dönemi boyunca projelerimiz; her zaman kapılarımızın açık olduğu üyelerimizin bilgi ve deneyim birikimleriyle, Oda organlarımız kanalıyla tespit edilen öneriler doğrultusunda şekillenecektir.

'KENTİN HİZMETİNDE'

İzmir Ticaret Odası yönetimi bir kamu hizmetidir. İZTO yöneticileri üyelerinin ve İzmir kentinin hizmetindedir. Bu makamın kişisel çıkarlar için ve tek adam yönetim zihniyetiyle kullanılmaması ayrıca bir siyasi partinin uzantısı olarak görülmemesi, başka noktalara atlamak için bir sıçrama tahtasına dönüştürülmemesi gerekir. Odamıza; Atatürk devrim ve ilkelerine, laik, demokratik cumhuriyet değerlerine bağlı, katılımcı, üyesine değer veren ve değer yaratan çağdaş yönetim anlayışı hakim olacaktır. Odamızda birlikte üretip, birlikte yöneterek kurumsal gelişimi, etik değerleri, şeffaflığı sağlamak esas olacaktır."

 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2018, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER