İzmirspor'da Statü İsyanı

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 10. Grup’ta kurtuluş umudu pamuk ipliğine bağlı olan İzmirspor adım adım Süper Amatör Lig’e sürüklenirken, Başkan Emin İşletir, statü kurbanı olduklarını söyledi.

İzmirspor'da Statü İsyanı
Bölgesel Amatör Lig (BAL) 10. Grup’ta kurtuluş umudu pamuk ipliğine bağlı olan İzmirspor adım adım Süper Amatör Lig’e sürüklenirken, Başkan Emin İşletir, statü kurbanı olduklarını söyledi. Türkiye Futbol Federasyonu’na BAL statüsünün değişmesi için defalarca başvuruda bulunduklarını dile getiren İşletir, "Daha sezon başında 3 İzmir takımından birinin küme düşmesi kesin. Böyle statü olur mu? 2012’den beri bunun yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Her yıl sezona stresle başlıyoruz. Bu statü yüzünden BAL’daki İzmir külüpleri birbirine düşman oluyor. Diğer illerde de durum aynı. Şimdiye kadar BAL’da birçok kez baraj maçıyla kümede kaldık. Her yönetim bu sorunu yaşıyor. Yakında yönetici bulamayacaklar" dedi.
 
Cumhuriyet’le yaşıt olan İzmirspor’a yıllarını verdiğini dile getiren Başkan İşletir, "Koskoca kulüp ne hallere düştü. Bu sistem bizi yok edip harcıyor. Düşünün, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş bu ligde olsa, statüye göre üçünden biri bir alt lige düşecek. Örneğin sezonu 4. sırada bitirsek bile küme düşeabiliyoruz. Böyle futbol olmaz. Kahroluyorum, içimiz yanıyor. Hem sezon başında hem de devre arasında gerekli transferleri yaptık. Sakatlıklar belimizi büktü. Futbolcuların aldıkları paralara bakılınca ligdeki herşey profesyonel ama amatör statüde oynadıkları için ceza veremiyoruz. Kuşadasıspor mağlubiyetiyle oyuncuların üzerindeki stres iyice arttı. Acemi stajyer hakemlerin hataları da bu tabloda etkili oldu" diye konuştu.
 
İŞTE O MADDE
 
AYNI ilin 3 takımının yer aldığı gruplarda 3 takımın hiçbiri 3. Lig’e yükselemez ve küme düşmezse, sezon sonu puan tablosunda en üst sırada olan takım BAL’da kalır, 3 takımdan sezon sonu puan tablosunda en alt sırada yer alan takım doğrudan yerel lige düşer. Bu takım yerine, yerel ligde birinci olan takım BAL’a doğrudan yükselir. 3 takım arasında ikinci olan takım, yerel ligin ikincisi ile baraj müsabakası oynar.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER