İzmirli sporcunun hayali gerçek oldu!

 İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin 14 yaşındaki masa tenisçisi Arzusu Ceyhan, elde ettiği derecelerle Milli Takım kadrosuna girmeyi başardı.

İzmirli sporcunun hayali gerçek oldu!
Geçen sezon Çifler Türkiye Şampiyonası’nda küçük kızlar kategorisinde birinci, en iyi 12’lerde ikinci, küçük takımlarda ise üçüncü olan 14 yaşındaki sporcu, İstanbul’da düzenlenen Yıldızlar En İyiler 1. Etap Yarışması’ndaki başarısıyla milli takıma davet edildi.
 
'ÇOK GÜZEL BİR DUYGU'
 
Masa tenisine 7 yaşında ilkokulda başladığını belirten Arzusu Ceyhan, "Küçükler kategorisinde daha önce 3 kez Milli Takım Temel Kampı’na katılmıştım. Şimdi Milli Takım kampına seçildim. Bu çok güzel bir duygu. Bir sezon boyunca kendimi maçlara en iyi şekilde hazırlayacağım. Hep hayalini kurduğum ay-yıldızlı formayı yıllarca üzerimde taşımak istiyorum" diye konuştu. Arzusu Ceyhan’ın gelecek vaadeden bir sporcu olduğunu vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediyespor Masa Tenisi Antrenörü Cemal Bektaş ise, "Onu ilk izlediğimde, oyun tekniği beni etkilemişti. Sporcumuzun milli takım kadrosuna davet edilmesi gurur verici" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER