İzmirli Kadın Girişimciye İngiltere Morali

İzmirli eğitimci Hatice Ece Kahraman. 5 yaşından 75 yaşına kadar uzanan yaş gruplarına İngilizce dil eğitimi sağlayan iş modeli ile ödül aldı. British Council tarafından İngiltere Başkonsolosluğunda düzenlenen törenle Kahraman, Education UK Alumni Awards’tan İzmir’e ödül getirdi.

İzmirli Kadın Girişimciye İngiltere Morali
 
British Council tarafından İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’da düzenlenen Education UK Alumni Awards’ta İzmirli eğitimci Hatice Ece Kahraman, dil eğitimi sağlayan iş modeli olan Big Ben College ile en iyi girişimcilik ödülü alan üç girişimciden biri oldu. Etkinliğin, Education UK ve British Council tarafından Türkiye’de ilk defa düzenlendiğini ve İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden mezunlarının değerlendirmeye alındığını belirten Birkbeck University of London mezunu Kahraman, bu ödülün İzmirli birçok gence örnek olacak nitelikte olduğunu söyledi. İngiltere’ye öğrenci olarak gittiği yıllarda öğrenciliğini sürdürürken diğer taraftan part-time işlerde çalıştığını anlatan Kahraman, "Tüm bu farklı sektörler girişimcilik yönümü geliştirdi ve sonraki yıllarda beni kendi işimi yapmaya sevk etti" dedi.
 
Eğitimci iş ortağı Hülya Kahraman Yurttaş ile Balçova’dan sonra, İzmir’deki ikinci şubesini Buca’da açtığını belirten Kahraman, “Türkiye’nin diğer şehirlerinde de şube açmayı ve önde gelen İngiliz okullarıyla ortak bir eğitim şirketi kurmayı amaçlıyorum. Birkbeck’in bana profesyonel hayatımın her alanında faydalandığım yetenekler kattığını düşünüyorum. Yeni bir şirketin kurulması ve geliştirilmesi, ekip ve risk yönetimi, şirkete uluslararası boyut kazandırma ve Birleşik Krallık’tan eğitim kurumlarıyla ortaklıklar kurma edindiği bu özelliklerin başında geliyor. Ödülü aldığım için çok mutluyum" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER