İzmir'de Tiyatro Günleri

Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği, Karşıyaka Karşı Sanat Merkezi’nin ev sahipliğinde, 17-20 Mart 2016 tarihlerinde 1. İzmir’de Tiyatro Günleri’ni gerçekleştirecek. Etkinliğin ilk gününde “Nafile Dünya" adlı oyun sahnelenecek.

İzmir'de Tiyatro Günleri
 
Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği’ne üye ekiplerin sahne alacağı ve dört gün sürecek etkinliğin birinci gününde Narlıdere Umut Tiyatrosu sahne alacak. Oktay Arayıcı’nın yazdığı Orhan Demir’in yönettiği ve onurlu bir adamının öyküsünü anlatan “Nafile Dünya" adlı oyun 17 Mart 2016 Perşembe günü 20.00’de sahnelenecek. Tiyatro günlerinin ikinci gününde Aydın Eğitim-İş Sendikası Tiyatrosu, Muzaffer İzgü’nün kaleme aldığı, Arkın Selek’in yönettiği “Duvar" adlı oyunla sahne alacak. 18 Mart 2016 Cuma günü sahnelenecek oyun, iki duvar işçisinin sürükleyici öyküsünü konu alıyor. Etkinliğin üçüncü oyunu Türkiye’nin ilk köy tiyatrosu olan Bademler Köy Tiyatrosu’nun “Ada" adlı oyunu. Athol Fugard’ın yazdığı oyunun yönetmenliğini Melisa İclal Gürman üstleniyor. Özgürlüğe olan özlemi yüksek haykırışlarla anlatan oyun tiyatronun seçkin örneklerinden.
 
Tiyatro günlerinin son günü olan 20 Mart 2016’da ise iki etkinlik var. İlk olarak 15.30’da İzmir Devlet Tiyatroları Müdürü Tayfun Eraslan’nın, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Selda Ergün’ün, Karşıyaka Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Zekeriya Hocalar’ın, Güzelbahçe Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Selin Akın’ın ve Buca SESKEM Sanat Yönetmeni Ali Soner Günüç’ün yeraldığı “İzmir’de Tiyatro" adlı söyleşi yapılacak. Saat 20.00’de ise Ayvalık Objektif Tiyatro “Eleni ve Gül" adlı oyun ile sahne alacak.
 
İzmir’de Tiyatro Günleri kapsamındaki bütün etkinlikler Karşıyaka Karşı Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. Birlik Başkanı Metin Güler "Bu etkinlikleri ve tiyatro dayanışmasını her geçen gün daha da üst seviyeye çekmek için umudumuzu ve enerjimizi diri tutuyoruz. Yaşasın Tiyatro. Birlikteysek güçlüyüz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER