İzmir'de Özür Krizi Tırmanıyor

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel ile AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican arasındaki özür krizi tırmanıyor. Yüksel, İZELMAN'dan sonra Delican'ın DİSK'ten de özür dilemesi gerektiğini söyledi.

İzmir'de Özür Krizi Tırmanıyor
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yüksel,  Bülent Delican'a " Ağzınızdan çıkan sözleri de, basına yansıyan açıklamalarınızı da herkes çok iyi anladı. Basına yansıyan demeçleriniz çok netti" diyerek, şunları ifade etti;
 
"AKP İzmir İl Başkanı Bülent Delican'ın, Pazar günü  milletvekilleriyle yaptığı toplantıda yaptığı açıklamalar, basın kuruluşları tarafından açıkça ve net bir şekilde   "Delican' dan 'İZELMAN PKK yuvası oldu' çıkışı"  şeklinde duyurulmuştu.  Dün bu haberleri gördüğü halde sesini çıkarmayan Sayın Delican, yaptığımız açıklamalardan sonra nasıl bir aymazlık içinde olduğunu kendiside anlamış olacak ki, açıklamasından çark etti ve her sıkıştıklarında yaptıkları gibi, suçu da CHP'nin üstüne yıkmaya çalışıyor. Konuyla ilgisi olmayan "HDP' nin kongresine temsilci göndermemiz, Diyarbakır da Belediye Başkanımızın barış için halay çekmesi" gibi alakasız açıklamalarıyla işlediği kabahatin farkına varmış olacak ki, çark edip, konuyu saptırmaya yer arıyor. Ama bunu kimse yemez. Bu arada hatırlatmak isterim ki,  AKP Kurultayına  kendileri HDP' yi özel olarak davet etmişlerdi. Kaldı ki, HDP TBMM'de grubu olan, 7 Haziran sonrası AKP'nin koalisyon kurmak için çaba harcadığı siyasi bir partidir."
 
"Suyu bulandırma"
 
Bülent Delican'a 'Suyu bulandırmayın' diyerek yüklenen Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
" Ağzınızdan çıkan sözleri de, basına yansıyan açıklamalarınızı da herkes çok iyi anladı. Basına yansıyan demeçleriniz çok netti. Suyu bulandırmanın AKP'nin uzmanlık alanı,yaşam alanı olduğunu tüm Türkiye iyi bilir.  Tıpkı çözüm süreci deyip, terör örgütünü güçlendirdikten, hendek kazıp  kentlere silah depolayanları destekledikten, operasyon yapmak isteyen askere izin vermedikten sonra yaptıklarınızı bildiğimiz gibi. İktidarınızın sallanmasıyla, bir anda yeniden terörü hortlatıp, suçu başkalarına yıkmaya çalışmanızın üstünden daha çokta geçmedi. AKP'nin siyasi alanı bulanık sulardır, suyun temizlenmesini istemezsiniz. Çünkü su şeffaf olursa, tüm kirli pazarlıkları ortaya çıkacaktır."
 
"Boşa çırpınma özür sayısı 2 oldu"
 
Alaattin Yüksel son olarak Bülent Delican'a seslenerek "  Özrünüz kabahatinizden büyük. İZELMAN 'ı değil DİSK'i kastettim diyorsunuz. DİSK bu ülkenin yasalarına göre kurulmuş örgütlü ve yasal bir kurumdur. Tıpkı HAK-İŞ, TÜRK-İŞ gibi bir sendikadır, hem de daha gerçek bir emek sendikasıdır. Üstelik insanların basın açıklaması yapmasına bile izin vermeyen bir polis gücünüz varken, böyle bir istihbarata sahipseniz neden gereğini yapmıyorsunuz da, sözüm ona söylediğiniz suçlara ortak oluyorsunuz. Sayın İl Başkanının bu çırpınışları boşuna. her açıklamasıyla özür dilemesi gereken kurum sayısı da çoğalıyor. 6 bin 300 çalışanlı İZELMAN' dan sonra, şimdi de Yüz binlerce üyesi bulunan DİSK'e özür borcunuz oldu. Bu işte beylik laflar, manipülasyonlar, işi CHP 'nin üstüne yıkar mıyız çabaları işe yaramaz. Hem İZELMAN' dan, hem DİSK'ten özür dile ve af edilmeyi bekle" dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER