İzmir'de onbinlerce öğrenciyi ilgilendiren karar

Bornova ilçesinde 12 derslikli Kavaklıdere Saliha Hüseyin Özyavuz Ortaokulu temel atma törenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, binlerce öğrenciyi ilgilendiren kararı duyurdu: "Gelecek yıldan itibaren İzmir'de ikili öğretime son vereceğiz"

İzmir'de onbinlerce öğrenciyi ilgilendiren karar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Bornova'daki temel atma töreninde önemli açıklamalar yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bütçeden en yüksek payı AK Parti'nin iktidarda olduğu dönemde aldığını vurgulayan AK Partili Dağ, "AK Parti olarak eğitimin imar ve ihya olması için ciddi uğraşlar verdik. Ortalama 40-50 olan sınıf mevcutlarını, 24-26'lara kadar düşürdük. Halen istediğimiz seviyede olmayan okullarımız var, bunları da aşmaya çalışıyoruz. İzmir'de okullaşma çalışmalarımıza hız verdik. Gelecek yıldan itibaren inşallah İzmir'de ikili öğretime son vereceğiz." dedi.  

 

İKİ TESİS İÇİN MÜJDE VERDİ

Bornova'ya yatırımlarının sürdüğüne dikkat çeken Dağ, yapımına 1994 yılında başlanan ve yıllarca bitirilemeyen kültür merkezi kompleksinin nisanda tamamlanarak Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredileceğini, 'Trafik Hastanesi' olarak bilinen 200 yataklı İzmir Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi'nin kısa süre içinde tüm birimleriyle hizmet vermeye başlayacağını ifade etti. Dağ, konuşmasının sonunda okulu yapan müteahhit firma yetkilisinden okulun 2018-2019 eğitim öğretim yılına yetiştirileceği sözünü aldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER