İzmir ve Aydın Artık Daha da Yakınlaşacak

Türkiye Cumhuriyeti'nin en eski karayollarından olan İzmir-Aydın karayolunda, yenileme ve bölünmüş yol çalışmaları hızla devam ediyor. 107 kilometre uzunluğundaki İzmir-Aydın yolunun önceki yıllarda 74 kilometresi bölünmüş yol olarak tamamlanmıştı.

İzmir ve Aydın Artık Daha da Yakınlaşacak
 Aksın tamamının "Bitümlü Sıcak Karışım Kaplamalı Bölünmüş Yol" haline getirilmesi için sürdürülen yapım çalışmaları hakkında bilgi veren AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, kaliteli, güvenli ve sürüş konforu azami ölçüde sağlanmış yol yapımına büyük önem verdiklerini belirtti.
 
YOLUN STANDARDI YÜKSELİYOR 
 
İzmir-Aydın arasında otoyol olmasına rağmen, İzmir-Aydın karayolunun cazibesini hiç yitirmediğini hatırlatan Kaya, Gaziemir, Torbalı ve Selçuk ilçelerinin içinden geçen yolun tamamının duble yol haline gelmesiyle anılan güzergahta daha konforlu bir ulaşım imkanının sağlanmış olacağına dikkat çekti. Kaya, açıklamasını şöyle sürdürdü, "İzmir-Aydın karayolunun standardı yükseliyor. İzmir Adnan Menderes Havalimanı-Otoyol Kavşağı ayrımı arasında kalan 5 kilometrelik kesimde yenileme çalışmaları başladı. Ayrıca, Torbalı-Selçuk arasında 7 kilometre ve Meryemana Ayrımı-Ortaklar arasında 7 kilometre olmak üzere toplam 14 kilometrenin Bitümlü Sıcak Karışım Kaplamalı Bölünmüş Yol olarak yapılması hedeflendi. Çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İzmir-Aydın arasında otoyol olmasına rağmen, İzmir-Aydın karayolu cazibesini hiç yitirmedi. Bu çalışmalarla, Gaziemir, Torbalı ve Selçuk ilçelerimizin içinden geçen yolun tamamını duble yol haline getiriyoruz. Yol üzerindeki kavşaklarda da düzenlemeler söz konusu olacak. Kaliteli, güvenli ve sürüş konforu azami ölçüde sağlanmış yol yapımı, en öncelikli yatırımlarımız arasındadır. Bu anlamda Sayın Bakanımız Binali Yıldırım'ın katkıları yadsınamaz. Ülkemizde, AK Parti ile birlikte ulaşımda yaşanan büyük devrim ve büyük değişimin mimarlarından olan Sayın Bakanımız Binali Yıldırım'a teşekkür ediyoruz" 
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER