İzmir Mitingine Yunanistan'dan O Geliyor

Gündoğdu Meydanı’ndaki mitingine; Syriza MYK Üyesi Yiannis Bournous’un katılacağı öğrenildi.

İzmir Mitingine Yunanistan'dan O Geliyor
Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Eş Başkanı Cavit Uğur, partisinin İzmir mitinginin birlikte yaşama iradesi, barış, kardeşlik ve eşitliğin göstergesi olacağını bildirdi.
 
Uğur, parti binasında yaptığı basın toplantısında, 23 Mayıs Pazar günü Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da katılımıyla yapılacak mitinge ilişkin bilgiler verdi.
 
Mitinge 100 bin kişinin üzerinde bir katılım beklediklerini belirten Uğur, İzmir'in 30 ilçesinin yanı sıra, çevre illerden partililerin mitinge geleceğini ifade eti.
 
Uğur, "Cumartesi günü partimizin Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın katılımıyla düzenleyeceğimiz mitingimiz, İzmir'de birlikte yaşama iradesi, barış, kardeşlik ve eşitliğin göstergesi olacaktır. İzmir mitingimiz Ege'nin iki yakasının birleştirildiği, barış mesajlarının verileceği önemli bir miting olacaktır" diye konuştu.
 
Uğur, İzmir valiliği ve emniyet yetkilileriyle de konuşarak mitingin huzur içinde geçmesi için her türlü önlemi aldıklarını, mitingin barış, kardeşlik ve şenlik havasında geçmesini beklediklerini sözlerine ekledi.
 
Öte yandan miting için Yunanistan’da iktidar olan radikal sol parti Syriza’ya ve Başbakan Aleksis Çipras resmi davet gönderen HDP’ye beklediği cevap da geldi.
 
Gündoğdu Meydanı’ndaki mitingine; Syriza MYK Üyesi Yiannis Bournous’un katılacağı öğrenildi. Bournous Yunanistan halklarının selamını Ege’nin öte yakasından İzmirlilere taşıyacak. Mitingde ayrıca iki müzik grubu da sahne alarak İzmirlilere seslenecek.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2015, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER