İzmir Lokantacılar Odası'na Haciz

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası’nda eski yönetim, yeni yönetimi icraya verdi.

İzmir Lokantacılar Odası'na Haciz
 
Geçtiğimiz dönem dernek yönetiminde yer alan İzmir Lokantacılar Odası Eski Başkanvekili Doğan Kılıç ve beraberindeki üç yönetim kurulu üyesi, yaklaşık 5 yıllık alacaklarını alamadıkları gerekçesiyle odayı icraya verdi.
 
8 yıldır oda yönetiminde yer alan Doğan Kılıç, Asil Ünlü, Aytül Kıymaz ve Neşe Yaparsoy, yaklaşık 5 yıldır almadıkları huzur hakkı ücretlerini almak için mevcut Aykut Yenice yönetimine talepte bulundu. Yenice yönetiminin ücreti ödememesi üzerine iş mahkemeye taşındı.
 
İzmir 10. İcra Mahkemesi yaklaşık iki yıl süren davayı Lokantacılar Odası aleyhine karar bağladı. Karar sonrası görevli avukatlar bugün öğle saatleri itibariyle 110 bin TL’lik haciz işlemini gerçekleştirmek üzere odaya gitti. Oda yetkilileri tarafından gün sonuna kadar meblağın ödeneceğine dair taahhüt verdi. Söz konusu bedelin ödenmemesi halinde icra işlemi Pazartesi günü gerçekleşecek.
 
Konu ile ilgili açıklama yapan davanın müdahillerinden Doğan Kılıç, “Şimdiye kadar bize bir para ödenmedi. Biz hakkımızı almak için odaya başvurduk. Aykut Yenice bize her hangi bir para ödemeyeceğini söyledi. Biz de bunun üzerine mahkemeye başvurduk. Dava lehimize sonuçlandı. Ama olan odaya oldu. Eğer zamanında uzlaşsalardı, 50 bin TL ödeme olacaktı. Şimdi bu bedel faizlerle iki katına çıktı. Bizim üzüldüğümüz nokta, Aykut Yenice’nin odayı zarara uğratmasıdır" şeklinde konuştu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER