İzmir İş Dünyasına 'İstikrar' Çağrısı

İTO, EBSO, İzmir Ticaret Borsası, MÜSİAD, TESKOMB, EİB başkanları ve üyeleri ile buluşan Yıldırım 7 Haziran için istikrar çağrısı yaptı.

İzmir İş Dünyasına 'İstikrar' Çağrısı
AK Parti İzmir Milletvekili Ulaştırma-Haberleşme ve Denizcilik eski Bakanı Binali Yıldırım İzmir İş dünyasını temsil eden STK’lar ile bir araya geldi. İTO, EBSO, İzmir Ticaret Borsası, MÜSİAD,  TESKOMB,  EİB başkanları ve üyeleri ile buluşan Yıldırım İzmir’in önde gelen ticaretine yön veren kuruluşlar ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 7 Haziran seçimlerinde STK’ların desteğini isteyen Yıldırım ticaret ve iş dünyası için istikrarın önemine vurgu yaptı.
 
İstikrarın ve kalkınmanın devamı için sağduyulu bir seçim çağrısı yapan Yıldırım, “AK Parti iktidarı olarak bu güne kadar ülkenin büyümesi, refahının artması ve istikrardan insanımızın faydalanması için çalışıyoruz. Türkiye’nin güçlenmesi halkımızın takdirini kazanıyor. Ancak bazı odaklar tarafından belirli kesimlerin beklentilerini istismara yönelik algı operasyonları yapılıyor. Yapılan hizmetler görmezden gelinip sonuçlarının nereye varacağını bilmediğimiz söylemler ortaya atılıyor. 13 yıl öncesini unuttuk. Memura maaş veremeyecek duruma gelip yönetimi bıraktılar. Öngörülebilirlik bir ülkenin geleceği için en önemli unsurdur. Koalisyonlar kısa vadeli rantları sever. Orada ülkenin geleceği için kalıcı uzun vadeli yatırımlar önemini kaybeder. Türkiye için koalisyon dönemleri hep kayıptır“ dedi.
 
YIKIM KOALİSYONU İŞ BAŞINDA
 
“Seçimde bir tereddüdümüz yok, bu seçimde katılımın yüksek olmasını arzu ediyoruz” diyen Yıldırım, “Biraz alışılmışın dışında çok sakin, sessiz bir seçim dönemi geçiriyoruz. İktidar iddiası olmayan muhalefet partileri HDP’ye umut bağlamış. Seçim sonuçları beklenmeden koalisyon pazarlıkları bile yapılıyor. AK Partiyi alaşağı etme şansları yok. Ancak birtakım oyunlara başvuruyorlar.  HDP üzerinden elde edilmeye çalıştıkları sonuç bir yıkım projesidir. Bizim ömrümüzü verdiğimiz işleri gelirler birkaç ayda tarumar ederler. Yapmak zor yıkmak kolaydır. İsteğimiz güçlü ve sürekli reformcu bir iktidar olsun” diyerek vatandaşları sandığa gitmeye davet etti.
 
“ESNAF VE İŞADAMI İSTİKRARDAN YANA”
 
Binali Yıldırım’ın İzmir’e olan ilgi ve alakasından memnuniyetlerini dile getiren STK üyeleri istikrarın devamının önemi noktasında fikir birliğine vardılar. Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkan yardımcısı Nurettin Tarakçıoğlu, “İhracatçı birlikleri olarak istikrarın devamı bizim için çok önemli. AK partinin yarattığı moral ve motivasyon ile bu ivme 10 yıldır devam ediyor“ diye konuştu. Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (Teskomb) Genel Başkanı Selahattin Hünü ise esnaflar olarak Türkiye’nin içinde bulunduğu istikrar ve kalkınma ortamından memnuniyetlerini dile getirerek Konak Tüneli başta olmak üzere Binali Yıldırım’ın İzmir’de yaptığı yatırımlara teşekkür etti.
 
İTB’ye yaptığı ziyarette görüşmelerin ardından pamuk korbeyine katılan Yıldırım alım satım işlemlerini izledi. Programın devamında Çankaya Bit Pazarını ziyaret eden Yıldırım esnafları ziyaret etti. Gördüğü ilgiden memnun kalan Yıldırım ardından Güzelbahçe Balıkçı Barınağını ziyaret etti ve yapılan limanı dolaşarak şantiyede incelemelerde bulundu.
 
İŞADAMLARI İLE BULUŞMA
 
Seçim öncesi yoğun geçen gündüz mesaisinin ardından İzmir’in önde gelen işadamları ile akşam yemekte bir araya gelen Yıldırım İzmir ve Türkiye’deki gelişmeleri değerlendirdi. “13 yıllık iktidarımız süresince Ülkemizin gelişmesi için güzel projeler yapmaya gayret ettik ve başardık” diyen Yıldırım 12 yıl kesintisiz bakanlık yaptığını hatırlatarak “ 2002 öncesi Ulaştırma Bakanlığında bakanların görev sürelerinin ortalaması 7-8 aydı. Hizmet üretecek kadar işbaşında kalan yoktu. 2002 de devraldığımız Türkiye bizim için hayal kırıklığıydı. Hep sorunların ertelendiği ağır bedeller ödenen bir ülke idi. Ülkemiz büyük zorlukları aşarak bugünlere geldi. Tüm dünyanın gıpta ile baktığı projelere imza attık. Günlük atışmalar ülkemiz için zaman kaybı ve yıpranma sebebidir. Bunların milletimize hiç faydası yok. Asıl olan çocuklarımıza nasıl bir ülke sunacağımız konusunda ortak bir paydada buluşmaktır. Bizim öngörülerimiz ve sokağın nabzı millet tercihini AK Parti iktidarının devamından yana yapacak. Bizim bu seçimde beklentimiz daha güçlü bir iktidar yapısı oluşturmak ve Türkiye’nin gelecekte de hiçbir zaman koalisyon iktidarlarına mecbur kalmamasıdır” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER