İzmir İş Dünyası Derneği Kuruluyor

İzmir'de eğitim ve Avrupa Birliği hibe kredileri olmak üzere çalışmalar yürüterek İzmir’in sivil toplum hareketine yeni bir soluk getirecek İzmir İş Dünyası Derneği’nin kuruluş çalışmaları sürüyor.

İzmir İş Dünyası Derneği Kuruluyor
 
İzmir’in iş dünyasının, esnafın ve halkın sosyal, ekonomik ve kültürel standartlarının gelişmesi ve yükselmesi amacıyla projeler geliştmek üzere kurulacak derneğin fikir babalası olan Bostanlı Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) Onursal Başkanı Feyyaz Sungur, “Avrıpa Birliği hibe kredileri ve KOSGEB kredileri için düğmeye bastık. Valimiz Mustafa Toprak ve bölge milletvekillerimizin de desteğiyle istihdam temelli projeler üreteceğiz" dedi.
 
Sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda sürdürülebilir kalkınmayı tesis etmek amacıyla yola çıktıklarını belirten Feyyaz Sungur, böylesine geniş çalışma alanında faaliyet gösrerecek bir derneğin İzmir için bir ihtiyaç olduğunu ve derneğin İzmir’de bir ilk olacağının altını çizdi.
 
Üyeleri arasında Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil ve Eski Çiğli Belediye Başkanı Tevfik Alyanak’ın da bulunduğu dernek faaliyetlerine 20 Mart’ta başlayacak.
 
Derneğin kurucu kurulunda BESİAD Onursal Başkanı Feyyaz Sungur, Selahattin Baykara, İzzet Taşhan, Caner Yavuz, Özgül Sular, Av. Mehmet Ali Tuncay, Dr. Özger Ergin, Cemalettin Coşkuner, Hakan Solak, Orkun Örnek, Ali Emre Aktan, Pınar Güney, Havva Ceylan ve Ümit Akkoca bulunuyor.
 
 
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER