İzmir İçin Kritik Uyarı

Yaz geldi, gelecek derken yağışlar tekrar etkisini gösterdi.Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara ve İzmir başta olmak üzere yurdun akşam saatlerinden itibaren sağanak yağış beklendiğini açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinde özellikle iç ve batı bölgelerde etkili olmak üzere kuvvetli, gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada yurdun bugün akşam saatlerinden sonra Güney Ege'den başlayarak, Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı bir sistemin etkisine gireceğinin tahmin edildiği belirtildi.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü İzmir için yaptığı uyarıda şu ifadelere yer verdi;
 
Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölgemizin bugün akşam saatlerinden sonra güneyinden başlayarak, Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı bir sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. 
 
27.05.2015 Çarşamba ve 28.05.2015 Perşembe günü Bölgemiz genelinde (İzmir, Aydın, Manisa, Çanakkale, Balıkesir) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın 27.05.2015 Çarşamba günü yağış anında güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-65 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
 
29.05.2015 Cuma günü bölgemiz genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin devam edeceği fakat etkisinin azalacağı tahmin edilmektedir.
 
Hafta sonu ise Kıyı Ege’nin parçalı bulutlu, bölgemizin iç kesimlerinin ise yerel olarak sağanak yağışlı olacağı tahmin edilmektedir.
 
Hava sıcaklığının yağışlarla birlikte 4 ila 8 derece arasında azalacağı tahmin ediliyor.
 
Çarşamba ve Perşembe günü beklenen kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışların meydana getirebileceği ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve hortum riskine karşı ilgililerin vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
 
İZMİR İÇİN BEŞ GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ
 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2015, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER