İZFAŞ Konsoloslarla İşbirliği Yapacak

İZFAŞ ile İzmir’deki Fahri Konsoloslar, İzmir Enternasyonal Fuarı ve ihtisas fuarları hakkında gelecek yıllara ilişkin olarak bilgi paylaşımı için buluştu.

İZFAŞ Konsoloslarla İşbirliği Yapacak

Konsoloslukların öneri, destek ve katkılarını almak için İZFAŞ’ta gerçekleştirilen toplantıya; Türkiye Fahri Konsoloslar Birliği Başkanı ve Ürdün Fahri Konsolosu Ömer Kaplan, İzmir Fahri Konsoloslar Onursal Başkanı ve Hindistan Fahri Başkonsolosu Turgut Koyuncuoğlu, Romanya Konsolosu Cosmin Lotreanu, Endonezya Fahri Konsolosu Nalan Rimer, Avusturya Fahri Konsolosu Ülkü Caner, Malta Fahri Konsolosu Ahmet Çalık, Ukrayna Fahri Konsolosu Çetin Güvercin, Slovenya Fahri Konsolosu Mazhar İzmirlioğlu, Türkmenistan Fahri Konsolosu Necdet Göktepe, Macaristan Fahri Konsolosu Erdal Keresteci, KKTC Fahri Konsolosu Uğur Umar, Şili Fahri Konsolosu Martin E. Sanford, Fransa Fahri Konsolosu Zeliha Toprak ve Bosna Hersek Fahri Konsolosu Kemal Baysak katıldı.
 
Toplantıda konuşma yapan İZFAŞ Genel Müdür V. Mehmet Şakir Örs “Fuarlarımızın gelecek yıllardaki gelişim ve değişimine büyük katkısı olacağına inandığımız işbirliği toplantımızda siz değerli temsilcileri aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz.
 
Türkiye Fahri Konsoloslar Birliği Başkanı ve Ürdün Fahri Konsolosu Ömer Kaplan ve İzmir Fahri Konsoloslar Onursal Başkanı ve Hindistan Fahri Başkonsolosu Turgut Koyuncuoğlu’na organizasyondaki destekleri için ve tüm konsoloslarımıza teşekkür ediyorum. İzmir’deki fuarcılık hareketini çok daha iyi noktalara taşımak için uluslararası desteğe ihtiyacımız var. İzmir’i fuarlar ve kongreler kenti yapma yolunda sizlerle işbirliği yapmak istiyoruz. Hem İEF’ye, hem de ihtisas fuarlarımıza uluslararası yönde katkı ve desteklerinizi bekliyoruz“ dedi.
 
81. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın, 1 Eylül Dünya Barış Günü ve 9 Eylül İzmir Kurtuluşu’nu kapsayacak şekilde gerçekleşeceğinin önemini vurgulayan Örs, “Fuarlarımızda sadece ticari, ekonomi yönden değil sosyal ve kültürel olarak da işbirliği yapmak istiyoruz. Bu yıl İEF’de Latin Amerika ülkeleri ilk kez toplu bir katılım gerçekleştirecek. Küba’nın başkanlığında 9 Amerika ülkesi bir çatı altında fuarda buluşacak. Bu bizi heyecanlandırıyor. Önümüzdeki fuarlara da bu tür katılımların devamı olmasını arzu ediyoruz. Gelecek yıllarda partner ülke konusunda desteklerinizi bekliyoruz“ dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2012, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER