İttifak Bergama'da Buluştu

Saadet Partisi 2. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı Bayram Sakartepe, "Bizim insanımız paylaşmayı seveni seviyor. Sevgisini paylaşanı, ekmeğini paylaşanı, parasını paylaşanı. Şimdi bu sevgiye, bu ilgiye mazhar olmak için bir ortaklık kurduk" dedi.

İttifak Bergama'da Buluştu
Seçim çalışmaları kapsamında Bergama ilçesinde temaslarda bulunan Bayram Sakartepe'ye Milli İttifak adayları Cenk Kılıç, Vedat Kolukısa, Menderes Bozkurt, Orhan Yıldırım ile Sedat Fidan eşlik etti. İlk olarak Bergama'da bir restoranda düzenlenen kahvaltıda basın mensupları ve partililerle bir araya gelen Saadet adayı Sakartepe, burada yaptığını konuşmada Erbakan'ın öğrencileri olduklarını ve daralan yüreklere, kuruyan dudaklara su serpmeye geldiklerini söyledi. Sakartepe, "Herkes 7 Haziranı düşünüyor, Milli İttifak üyeleri ise 8 Haziranı düşünüyor. Bırakın onlar 7 Haziranı düşünsün, kim ne oy alacak bizi ilgilendirmiyor. Biz kendi yolumuza bakıyoruz. Planlarımızı, projelerimizi hazırladık. Deneyimli, geçmişten gelen birikimimizle kollarımızı sıvadık. Şimdi Bergama'dan, İzmir'den, Ege'den vira Bismillah diyoruz, iktidara yürüyoruz Allahın izniyle" diye konuştu.
 
Pamuk ve tütün ekimine getirilen kotayı hatırlatan Milli İttifak adayı Bayram Sakartepe, “Şu anda pamuğun esamesi okunmuyor. Sadece tütüne ve pamuğa kota konulmadı, şeker pancarına da kota konuldu. Artık ithal ediliyor şekerimiz. Şeker fabrikalarımız yabancılara satıldı. Özelleştirme adı altında peşkeş çekildi. İşçilerin çıkartıldığı fabrikalar tasfiye edildi, arazilerine binalar, alışveriş merkezleri yapılıyor. Üretim durdu, tüketim toplumu haline getirildi. Buradan söz veriyoruz. Eğer iktidara gelirsek, 96 yılında nasıl yapmıştık. Sadece çalışanlara zam vermedik, sadece çalışanların gelir dağılımını düzeltmedik. Üreticiye de destek olduk. Geçmişte yaptık inşallah yine yapacağız. Sadece kotaları kaldırmakla kalmayacağız. Üreticinin alınterini zayi ettirmeyeceğiz" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2015, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER