İşten Atılınca Su Deposuna Çıktı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği atlar ve faytonla Kordon’da faytonculuk yaparken işine son verilen A.Y., intihar etmek için çıktığı su deposundan 6 saatlik çaba sonrası ikna edilerek indirildi.

Büyükşehir Belediyesi At Barınağı yakınındaki su deposunda, bugün saat 13.00 sıralarında bir kişiyi görenler, polis, sağlık ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, hava yastığı açarken, polis de çevre güvenliğini sağladı. Su deposuna çıkıp intihar girişiminde bulunan kişinin, Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonunda faytonda çalışırken kısa süre önce işine son verilen evli ve 4 çocuk babası A.Y. olduğu belirlendi. Barınakta görevli müdürlerin gelmemesi durumunda çıktığı yerden inmeyeceğini söyleyen A.Y., "Beni PKK’lı olmakla suçluyorlar. Ben Roman çocuğuyum Roman çocuğundan PKK’lı çıkar mı? Ben evimi bile Atatürk posterleriyle doldurmuş biriyim" diye bağırdı.
 
İLÇE MÜDÜRÜ İNDİRDİ
 
İtfaiyenin merdivenli aracıyla defalarca bulunduğu yere çıkılan ancak bir türlü ikna edilemeyen A.Y., kendisini işten kovan kişilerin gelmemesi durumunda inmeyeceğini yineledi. Olay yerine gelen Konak İlçe Emniyet Müdürü Ömer Akkaya, merdivenli araçla A.Y.’nin bulunduğu yüksekliğe çıktı. Yaklaşık 10 dakika sonra, Akkaya, A.Y.’yi ikna etti ve çıktığı yerden inmesini sağladı. Sağlık kontrolünden geçirilen A.Y., ifadesinin alınması için polis merkezine götürüldü.
Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2016, 20:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER