İnönü Caddesinde Yürüdüler

Milliyetçi Hareket Partisi üyeleri ve İzmir 1. bölge milletvekili adayları adalet için yürüyüş yaptı. İnönü Caddesi'ndeki yürüyüşte mehteran takımı ve partililere İzmirliler ilgi gösterdi.

İnönü Caddesinde Yürüdüler
MHP İzmir 1. bölge milletvekili adayları ve partililer, Karabağlar İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği adalet yürüyüşünde buluştu. Üçkuyular Meydanı'ndan İnönü Caddesi boyunca Üçyol'a kadar süren yürüyüşe partililerin yanısıra İzmirliler de ilgi gösterdi. İnönü Caddesi sakinleri korteje balkonlarından ve pencerelerinden destek verirken, esnaf ve diğer vatandaşlar da alkışlarla eşlik etti.
 
Yürüyüşün ardından vatandaşlara seslenen MHP Grup Başkanvekili ve İzmir 1. bölge milletvekili adayı Oktay Vural MHP olarak ülkede kaybolan adaleti yeniden tesis etmek için yürüdüklerini söyleyerek, tüm İzmirlileri adalet ve bireysel özgürlükleri yolunda yanlarında olmaya çağırdı. Türkiye'de hiçbir zaman insanların adalete olan inancını bu denli yitirmediğine dikkat çeken Vural “Bu ülkede bir korku imparatorluğu kurulmaya çalışılmıştır. Adaletin olmadığı, birilerinin ne yaparlarsa yapsınlar haklı oldukları, yolsuzlukların, bölücülüklerin yargılanamadığı bir kaosa ülkemiz sürüklenmiştir. Milletimizi kandırmaya çalışıyorlar ama artık milletimiz yalanlara kanmamaktadır. Adaletin yeniden egemen olması için tüm İzmir'e bizimle yürü İzmir diyoruz" diye konuştu.
 
1 YILDA 21 SIRA GERİLEME
 
MHP İzmir 1. bölge milletvekili adayı Senem Kılıç, 2015 Hukukun Üstünlüğü Endeksi'nde Türkiye'nin 103 ülke arasında 80'inci sıraya kadar gerilediğini vurguladı. Bir yılda tam 21 sıra geri gidildiğini vurgulayan Kılıç “Tablo vahim boyuttadır. Dünyada hiçbir ülke 1 senede 21 sıra gerilememiştir. Ülkede hukuk ve adalet bitmiş, sıradan masum insanlarımız adaletten korkar hale gelmiştir. Yolsuzlukları takip eden savcılarımız, hakimlerimiz görevden alınmış, suçluları yakalayan polislerimiz suçlu ilan edilerek cezaevlerine sokulmuştur. Biz MHP olarak Türkiye'deki bu yozlaşmış gidişe son diyebilecek tek partiyiz. Bu ülke 'Adalet mülkün temelidir' sözü üzerine kurulmuştur ve ve biz tekrar adaleti mülkün temeli yapacağımıza söz veriyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER