İnciraltI'nda Deniz Temizlendi

Balçova’da çevre gönüllüleri İnciraltı’nda sualtı ve kıyı temizliği yaptı. Yapılan temizlik bir daha gösterdi ki doğa kendini korumak için mücadele ederken İnsanlar sadece kirletiyor.

İnciraltI'nda Deniz Temizlendi

Son yıllarda çevre duyarlılığın artması için başta sivil toplum örgütleri sonra da gönüllüler büyük bir mücadele veriyor. Kıyıların temizliği için temizlik kampanyaları düzenleyen Uluslararası Let’s Do It! Akdeniz Grubu ve Balçova Belediyesi ile el ele vererek İnciraltı’nda su altı ve kıyı temizliği yaptı. Balçova TEMA Vakfı, Semtevleri, üniversite öğrencileri ve aktivistlerden oluşan yüzlerce gönüllü ile dalgıçlardan oluşan gurup İnciraltı’nda kapsamlı bir çevre temizliği yaptı. Gönüllüler kıyıdaki atıkları toplarken, profesyonel dalgıçlarda denizin dibini temizledi.

Temizlik sonunda ortaya çıkan görüntü ise insanoğlunun çevreyi nasıl kirlettiği doğanın ise bu kirlenmeye karşı verdiği mücadelenin çok güzel bir özetiydi. İnciraltı kıyısından toplanan atıkların yanı sıra denizin dibinden dalgıçlar tarafından çıkarılan birbirinden ilginç atıklar çevreye karşı ne kadar duyarlı olmamız gerektiğini bir daha gözler önüne serdi. Etkinliğe katılan aktivistler insanların yaşamlarını devam ettirebilmek için doğaya karşı daha duyarlı olmalarını isterken Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ise “Tüm insanlar doğayı koruma bilincine ulaşana kadar biz bu tip kampanyalar yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER