İkinci döneme rakipsiz giriyor

Torbalı Ticaret Odası Başkanı Olgun, 3 Nisan’da yapılacak meslek komiteleri seçimine tek aday olarak giriyor. Tek liste olmanın kendilerine ağır bir sorumluluk yüklediğini ifade eden Olgun, tüm meslekleri kapsayan, her kesimi kucaklayan bir liste hazırlayacaklarını söyledi.

İkinci döneme rakipsiz giriyor

TORBALI Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, 3 Nisan Salı günü yapılacak meslek komiteleri seçimi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Öncelikle 5 yıl boyunca Ticaret Odası’nın gerçekleştirdiği faaliyetleri anlatan Olgun, yeni dönemde Torbalı’nın ekonomik anlamda gelişmesi için daha çok çalışacağını ifade etti. Olgun “Yıllardır doğru işler yapmamızın karşılığını bu seçimlerde alıyoruz. Torbalı Ticaret Odası olarak her meslekten, her kesimden isimleri kapsayan çok güçlü bir liste hazırlayacağız. Ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır. Bu yüzden kucaklayıcı bir liste oluşturacağız. Küskünlüklerin, kavganın, çekişmenin olduğu bir yönetim değil; kucaklayıcı, birleştirici ve Torbalı markasını yukarılara çıkaracak bir yönetim anlayışını ortaya koyacağız.” dedi. 3 Nisan Salı günü 1500 seçmen; 7 meslek gurubunda 49 meslek komitesi üyesi, 21 meclis üyesini seçecek. 10 Nisan’da ise yönetim kurulu başkanı, meclis başkanı ve meslek komitesi başkanları seçilecek.

BAŞARI DOLU 5 YIL

Akreditasyon sürecini tamamlayan ve 7 milyon liralık bir binayı ekibiyle birlikte Torbalı’ya kazandıran Abdulvahap Olgun, odanın bölgede ağırlığını artıran önemli çalışmalara imza attı. Ticaret Odası başkanlığına seçildiği günden itibaren her geçen üzerine katarak ilerlediklerini belirten Olgun, “5 yıl önce son derece çekişmeli bir seçimden sonra başkanlığa seçildik. Görevi devir aldığımız zaman ki TTO ile şimdikisi arasında çok büyük bir fark. Artık marka olan ve ekonominin kalbinin attığı bir Torbalı var. Bu sadece benim başarım değil. Perdenin arkasında canla başla koşturan ekip arkadaşlarımız sayesinde 5 yıl boyunca görevimiz layıkıyla yerine getirdiğimize inanıyorum. Önümüzde seçim var; yine aynı şevk ve kararlılıkla görevimize devam etmek istiyoruz.” dedi.

HEP BİRLİKTE ÇALIŞINCA

Aralık ayı itibariyle binanın yapılması için çekilen kredinin ödendiğini, yeni binaya 400 kişilik bir konferans salonu ve sanayicilerin konuklarını ağırlayabileceği bir restoran kazandırmak istediklerini belirten başarılı başkan, “7 Milyonluk yatırımın ardından yeni yatırımlara başlayacağız. Seçimde slogan olarak dedik ki; ‘Hep birlikte çalışınca…’ İşte bütün mesele budur. Yeni hizmet binamıza 400 kişilik bir toplantı salonu yapıyoruz. İlk başlarda dolmaz, denilen salonlara şimdilerde sığmıyoruz. Bunun yanında iş adamlarının misafirlerini ağırlayabileceği bir restoran kazandırmak istiyoruz. Yeni dönemde sanayicilerimiz listemizde daha fazla olacak. Dinamik ve ideali olan herkese kapımız açık. Sürekli değişen ve gelişen politikamızla zirvede kalmak durumundayız.” ifadelerini kullandı.

40. YIL GURURU

1978 yılında kurulan Torbalı Ticaret Odası’nın 40. yılını kutladığını ifade eden Olgun, odada görev almış eski yöneticileri minnet ile anıp şunları söyledi: “40 yıllık geçmişi ilk görev süremizde taçlandırdık. Yeni görev süremizde ise ‘değişimin bitmeyen gücü’ ile odamızı daha da ileriye taşıyacağız. Kırk yıl önce Bayındır’a bağlı olan odamızı kuran ve çoğu aramızdan ayrılan eski başkan, yönetici ve çalışanlarımız başta olmak üzere görev almış, emeği geçmiş herkesi minnet ve saygı ile anıyorum. Tabi benden önce başkanlık yapan Sayın Behçet Çınar ile Değişim Grup ismi ile başladığımız harekette yer alan arkadaşlarımın hepsini tek tek anmak ve odanın son yıllarda yakaladığı ivmede ciddi bir paylarının olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER