'Hoşgeldin Boyacı' İle kahkaha dolu gece

USTA oyuncu Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner’in, izleyenleri bol bol güldüren oyunları ’Hoşgeldin Boyacı’ İzmir’in Buca ilçesinde sahnelendi.

'Hoşgeldin Boyacı' İle kahkaha dolu gece
Dünya Tiyatrolar Günü etkinlikleri kapsamında birbirinden renkli oyun ve ünlü tiyatrocuları Bucalılarla buluşturan Buca Belediyesi, keyifli bir geceye daha imza attı. Usta oyuncu Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner’in rol aldığı ’Hoşgeldin Boyacı’ adlı oyun Buca’da sahnelendi. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda sahnelenen, Donald Churchill’in yazıp, Füsun Günersel’in Türkçe’ye çevirdiği ’Hoşgeldin Boyacı’ oyununa Bucalılar yoğun ilgi gösterdi. Yönetmenliğini Arif Akkaya’nın yaptığı oyun izleyenlere kahkaha dolu iki saat yaşatıp, insanların birbirine ihtiyacı olduğunda sınıf ayrımının nasıl ortadan kalktığını gözler önüne serdi.
 
İlginç hikayesini baştan sona komediyle sarmalanmış bir dille anlatan ’Hoşgeldin Boyacı’ oyunu Zeynep Özyağcılar’ın kurduğu Tiyatro Martı’nın ikinci oyunu. Oyunda yasak ilişki yaşadığı sevgilisi ile tatilinden yeni dönen Marcia’nın (Berna Laçin), tadilat ve boya işleri yarım kalmış evine geldiğinde önce boyacıyla (Erdal Özyağcılar) ardından da sevgilisinin karısı (Gözde Çetiner) ile karşılaşması anlatılıyor. Oyunda ünlü sanatçılar Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner bol kahkahalı bir oyun sunarken, salonu dolduran İzmirliler usta oyuncuların başarılı performansları eşliğinde keyifli bir gece geçirdi.
 
Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER