'Hendekler Kazılırken Neredeydiniz'

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, İzmir'de partililerle bir araya geldi.

'Hendekler Kazılırken Neredeydiniz'

Burak Cilasun / Ben TV

Muhalif kanadın olağanüstü kongre istediği MHP'de, Genel Başkan Adayı Sinan Oğan il ziyaretleri kapsamında İzmir'e geldi.

Kendisini bekleyen partililer tarafından Belkahve'de karşılanan Oğan, kent merkezine, partililerce oluşturulan konvoyla girdi.

"Terör herkesi korkutabilir, Ülkücüleri asla"

Hilton'da düzenlenen salon toplantısında konuşan Oğan, terör saldırılarına tepki gösterdi.

Partililere hitap eden Oğan, " Türkiye'nin bir bölgesi adeta kurtarılmış bölge gibi lanse ediliyor. Buradan soruyorum. Bu hendekler kazılırken bu devlet neredeydi? Bu devleti yönetenler neredeydi? Bize 'Kandan besleniyorsunuz' diyenler şimdi utanıyorlar mı acaba? Yolda gelirken İzmir'i seyrettim. İzmir sokakları bomboş. Çanakkale'nin sokakları da dün bomboştu. Ankara ve İstanbul da öyle. Terö r, istediği noktaya gelmiş bulunuyor. Terörün istediği tek şey korkutmak ve sindirmektir. İzmir sokakları bomboş olsa da, İzmir'in en büyük otel salonu, Ülkücülerle dolup taşıyor. Terör herkesi korkutabilir ama Ülkücüleri asla. Terörün ve teröristin anladığı dil, müzakere değil, mücadeledir. Mücadeleyi korkaklar yapamaz, teröriste 'Sayın' diyenler yapamaz. Teröristle mücadeleyi ülkücüler yapar. Bizim önümüzdeki asıl hedef, AKP'nin 14 senelik iktidarı boyunca yönetilmez bir noktaya gelen Türkiye'yi yeniden rayına sokmaktır. Ülkücüler artık iktidara hazırdır. Bu kutlu yürüyüşümüz, Türk milliyetçilerini iktidara taşıyacaktır. Bugün hiç olmadığı kadar, Türk milliyetçilerinin yönetimine, bu ülkenin ihtiyacı var. Ülkücü yüreğe sahip kadroların bu ülkeyi yönetmesine ihtiyaç var. Teröristlerle, akılla, bilekle, imanla mücadele edecek kadrolarımız hazır. En kısa zamanda bu kutlu yürüyüşümüz iktidarla neticelenecektir." dedi.

"Samimiyseniz destek veririz"

Terörle mücadelede samimi hareket edilirse iktidara destek vereceklerini belirten Oğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Korku imparatorluklarının tamamını yıkmak için yola çıktık. Terörle samimi bir şekilde mücadele edecekse bu iktidara bir çağrım var. Terörle mücadele edecekseniz, samimiyseniz, sadece bu konuda size destek veririz. Teröristlerin cenazesine gidenler, onlarla kucaklaşanlar, onları canı ciğeri görüp savunanlar bu yeminlerini bozmuş olmuyor mu? Meclis'te dokunulmazlık tartışması var. Şu an Meclis yeminine sadık olmayanların dokunulmazlığından bahsetmek mümkün müdür?"

"İktidar yürüyüşümüzü başlatalım"

Parti içi yarışa da değinen Oğan,Herkes şundan emin olsun ki Ülkücü, Ülkücünün kardeşidir anlayışı içinde kurultayımızı toplayacağız. Buna ne saray engel olabilir ne de genel merkez. Değerli ülküdaşlarım, bizim genel merkezle, teşkilatla, İzmir İl Başkanımızla sorunumuz yok. Ancak bir Ülkücü olarak bütün kimlikleri bir tarafa bırakıyorum. Bir Ülkücü kimliğiyle sesleniyorum: Ülkücüleri tehdit etmeyin. Biz PKK'lı değiliz. Biz Ülkücüyüz, Allah'tan başka kimseden korkmayız. Bizim hedefimiz iktidar. Bizim kavgamız bölücülerle. Biz bu mücadele için kurultayımızı hukuk içinde, saygı içinde toplamak istiyoruz. Diğer aday arkadaşlarımız da bizim kardeşimizdir. Her biri Türkiye'nin bir şehrinde çalışıyor. En kısa zamanda 8 Nisan'da Türk adaleti doğru kararı verecektir. Kurultayımız toplandıktan sonra Allah izin verirse bütün Ülkücüleri, küsmüşü, kırılmışı, ötelenmişi, hepsini toplayacağız. Cennet Mekan Muhsin Yazıcıoğlu'nun Alperenlerini de toplayacağız. Tek bir dava arkadaşımızı dahi kırmak gibi bir lüksümüz olamaz. Türkiye kan ağlarken birbirimizi kırma lüksümüz yoktur" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2016, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER