Hayrünnisa Gül İzmir'de

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ün desteği ile gerçekleşen Konuşan Kitap Şenliği’nin 5’ncisi İzmir’de gerçekleşti. Hayrünnisa Gül, “İzmir’de kendimi misafir gibi hissetmiyorum” diyerek İzmir’i ne kadar çok sevdiğini anlattı.

 

 

Şanlıurfa, Ordu, Kayseri gibi şehirlerden sonra 5’ncisi İzmir’de gerçekleşen ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ün desteklediği Konuşan Kitap Şenliği kapsamında, İzmir birbirinden ünlü isimleri ağırladı.
 
Sunuculuğunu Tayfun Talipoğlu’nun yaptığı etkinliğe, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Valisi Cahit Kıraç, çok sayıda öğrenci ile birlikte, vatandaşlar, işadamları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.
 
Tayfun Talipoğlu, konuşmasında, kitap okumanın önemine değinirken, ülkenin geçtiği zor zamanların altını çizdi ve sahip olduğumuz önemli yazarları yad etti.
 
İzmir Valisi Cahit Kıraç, EXPO sürecine de değindiği konuşmasında, lobicilik faaliyetlerinin çok zorlu geçtiğini ve Cumhurbaşkanı’nın bu süreçte İzmir’e büyük destek verdiğini belirtti.
 
Kıraç, Hayrünnisa Gül’e kitap okumayı arttırmak için yaptığı çalışmalardan ötürü teşekkür etti.
 
Hayrünnisa Gül, kendisini İzmir’de misafir gibi hissetmediğini ve İzmir’i çok sevdiğini söyledi.
 
Gelişmişlik düzeyimizin yükselmesi için daha çok okumamız gerektiğini belirten Gül, ülkenin bu anlamda her geçen gün daha iyiye gittiğini ifade etti.
 
Gül konuşmasının sonunda, Halit Ziya Uşaklıgil’in İzmir Hikayeleri kitabından bir parça okudu.
 
Hayrünnisa Gül’ün ardından, tanınmış yazarlar  İskender Pala, Canan Tan, Aytül Akal ile söyleşi düzenlendi.
 
İzmirlilerin büyük bir dikkatle takip ettiği organizasyonda, hızlı okuma ve hafıza teknikleri ile ilgili konuşma yapan Ziya Baran da büyük alkış aldı.
 
Ardından, Önemli bale sanatçılarımızdan Tan Sağtürk yaptığı konuşmasının ardından, İzmir için yazdığı bir yazısını okudu.
 
Şenlikte, İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu da keyifli parçaları ile salondakilere müzik ziyafeti verdi.
 
Etkinliklerin sonunda Hayrünnisa Gül’e katkılarından dolayı plaket verildi.
Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2012, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER