Halk Sağlığı İçin Haftada İki Gün Balık

Su Ürünleri Tanıtım Grubu, Ege Üniversitesi tarafından düzenlenen "14. Halk Sağlığı Kongresi"nde son "Balık Ekmek Şenliği" yaptı.

Halk Sağlığı İçin Haftada İki Gün Balık
 
Ege Üniversitesi Rektörlüğü ve Bornova Belediyesi tarafından Bornova Belediyesi Nikâh Salonunda düzenlenen 14. Halk Sağlığı Kongresi’nde Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Cüneyt Süzer “Çiftlik Balığını Rahatlıkla Tüketelim mi?" konulu bir sunum yaptı. Ayrıca, her iki kurumun ortaklaşa hazırladığı sunum masasında “Balık Sağlıktır" temasını paylaşan yayın ve broşürler, çeşitli promosyon ürünleri ile STG tarafından hazırlanan farklı ve pratik yemek tariflerinin olduğu kitapçıkları dağıtıldı.
 
Su Ürünleri Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Melih İşliel, "Haftada iki gün balık yaşam boyu sağlık" sloganıyla "Balık Ekmek Şenlikleri" düzenlediklerini, hedeflerinin Türkiye’de kişi başı balık tüketimini 15 kg.’a çıkarmak olduğunu kaydetti.
 
Konu hakkında açıklama yapan E.Ü. Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertan Taşkavak, “Balık en sağlıklı gıdalardan biridir. Doğal balık ile çiftlik balığı lezzet ve sağlık açısından birbirine çok benzemektedir. Düzenlenen bu kongre ile halkın balık tüketimi konusunda daha bilinçli olmasını amaçladık. Halkımızı haftada en az iki gün balık tüketmeye davet ediyorum, çünkü Balık Sağlıktır" dedi.
 
STG ve E.Ü. Su Ürünleri Fakültesi işbirliğinde düzenlenen "Balık Ekmek Şenliği"ne E. Ü. Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, E. Ü. Su Ürünleri Fakültesi Dekanlığı ve STG temsilcileri katılırken yüzlerce kişiye STG tarafından hazırlanan balık-ekmek dağıtımı yapıldı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2016, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER