Göremeyen Gözlere Gönülden Kutlama

Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’nın düzenlediği öykü yarışmasında derece girenlere ödülleri verildi. Görme engellilerin yazdığı öyküler, jüri üyelerinin büyük beğenisini topladı.

Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’nın düzenlediği “eller” konulu öykü yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi. Elleriyle gören, yürekleri ile hisseden görme engellilerin yazdığı öyküler, yazar jüri üyelerinin büyük beğenisini topladı.

Türkiye’nin ilk ve tek Görme Özürlüler Kitaplığı’nın (TÜRGÖK) düzenlediği Görme Özürlüler 2. Öykü Yarışması sonuçlandı. İzmir Sanat’da düzenlenen ödül törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu da katıldı.

TÜRGÖK Başkanı Tülay Yazgan, görme engellileri için sadece kitap üreten bir kurum olmadıklarını, çocukların ve yetişkinlerin sahip olduğu yetenekleri ortaya çıkaracak çeşitli etkinlikler de düzenlediklerini söyledi. Yazgan, TÜRGÖK gönüllüsü Dr. Türkegül Kocaoğlu’na da katkılarından ötürü teşekkür etti. Yarışmanın jüri üyesi ünlü yazar Canan Tan, Birsen Ferahlı, gazeteci Bekir Yurdakul ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Muzaffer Tunçağ’ın da yer aldığı törende dereceye girenlere ödülleri verildi. TÜRGÖK’ün kurucusu merhum Gültekin Yazgan Ödülü’nü kazanan Azmi Ermiş’i kutlayan Dr. Türkegül Kocaoğlu, “Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı ve Gültekin Yazgan ile 8 yıl önce tanışmıştım. Toplumsal sorumluluğun en üst düzeyde nasıl olduğunu bu kurumla birlikte öğrendim. TÜRGÖK’ün her zaman yanında olmaktan onur duyuyorum” diye konuştu. Yarışmaya katılan öykülerin birbirinden güzel olduğunu belirten jüri üyeleri ise geleceğin yazarlarının şimdiden burada olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2012, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER