Gençlerden Tiyatro Şöleni

Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen Cahit Atay Liselerarası Tiyatro Şenliği’nde 13 okulun tiyatro toplulukları izleyiciyle buluşmanın heyecanını yaşadı. 15 günlük şenlikte 10 bin kişiye gösteriler sunan genç tiyatrocular, başarılı performanslarıyla tam not aldı. Başkan Akpınar da bir oyundaki köy düğünü sahnesinde nikah kıyarak oyunculara eşlik etti. 

Gençlerden Tiyatro Şöleni
COŞKULU KORTEJ
 
Gençleri kültür ve sanat faaliyetlerine yönlendirmek ve yeteneklerini sergileme fırsatı tanımak isteyen Karşıyaka Belediyesi, Cahit Atay Liselerarası Tiyatro Şenliği’ni bu yıl 26’ncı kez düzenledi. Şenliğin ilk gününde kostümleriyle kortej yürüyüşü yapan liseli tiyatrocular, renkli görüntüler sergiledi. Belediye binası önünden başlayarak Karşıyaka Çarşısı’na devam eden ve Anayasa Meydanı’nda son bulan korteje, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da katıldı.
 
BAŞKAN DA ROL ALDI
 
Gösteriler Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Her gün farklı bir liseli grubun öğlen ve akşam sergilediği oyunları, 15 günde toplam 10 bin kişi izledi. Başkan Akpınar da bir köy düğünü sahnesinde sahneye çıkıp, nikah kıyarak tiyatro oyununda yer aldı.
 
“GURUR DUYUYORUM”
 
Şenlik kapsamında Karşıyaka Lisesi öğrencileri tarafından sergilenen “Akide Şekeri” isimli oyunu izleyen Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, “Çocuklarımızla gurur duyuyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bu ülkeyi neden gençlere emanet ettiğini bir kez daha gösterdiler. Şenliğimize katılan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum. Sanata gönül veren gençlerimizin her zaman destekçisi olacağız” dedi.
 
HANGİ OKULLAR KATILDI?
 
Necip Demir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çiğli Fen Lisesi, Karşıyaka Lisesi, Emlakbank Süleyman Demirel Anadolu Lisesi, Cihat Kora Anadolu Lisesi, Atakent Anadolu Lisesi, Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi, Vali Erol Çakır Anadolu Lisesi, Şemikler Lisesi, Karşıyaka Anadolu Lisesi, Havva Özişbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Karşıyaka Gazi Anadolu Lisesi ve Toki Karşıyaka Belediyesi Ticaret Meslek Lisesi.
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER