Gençler, Çanakkale Ruhunu Yaşadı

Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (KARGEM), Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümü nedeniyle öğrencileri büyük destanın yazıldığı topraklara götürdü. Savaş alanlarını gezerek vatan uğruna can veren şehitlerin kahramanlık hikayelerini dinleyen gençler, duygu dolu anlar yaşadı.

Gençler, Çanakkale Ruhunu Yaşadı
Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü olan 18 Mart etkinlikleri kapsamında her yıl öğrenciler için Çanakkale gezisi düzenleyen Karşıyaka Belediyesi bu sene de geleneği bozmadı. Geçen hafta sonu gerçekleşen geziye, KARGEM’de eğitim alan 80 öğrenci katıldı. Gençler, 6 öğretmen ile birlikte, Karşıyaka Belediyesi tarafından tahsis edilen iki otobüsle Çanakkale’ye gitti.
 
BÜYÜK ZAFERİN ÖYKÜSÜ
 
İki günlük gezi kapsamında; Çanakkale Şehitler Abidesi ile Namazgah Tabyası, Seyit Onbaşı ve Rumeli Mecidiye Şehitliği, Kilitbahir Kaleleri, 57. Alay Şehitliği, Kanuni Kulesi, Soğanlıdere Şehitliği ve Yeni Zelanda Anıtı ziyaret edildi. Bigalı Köyü’ndeki Atatürk Evi Müzesi gezildi. Tarihe tanıklık eden Karşıyakalı gençler, ziyaretleri boyunca büyük zaferin öyküsünü de büyük heyecanla dinledi. Öğrenciler, bol bol hatıra fotoğrafları çektirerek duygu dolu anları ölümsüzleştirdi.
 
ANLAMLI TEŞEKKÜR
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve KARGEM yöneticilerine, bu anlamlı gezi için teşekkür eden öğrenciler, “Kitaplardan öğrendiğimiz büyük zaferin yazıldığı topraklara gelmekten büyük heyecan duyduk. Çanakkale ruhunu, tarihi destanın yazıldığı yerde yaşamak bizim için çok önemli bir deneyim oldu. Ülkemizin bağımsızlığı için canlarını veren şehitlerimizi andık. Bize bu fırsatı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER