Genç Sporcular Kuşak Heyecanı Yaşadı

Bayraklı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, taekwondocular için kuşak terfi sınavı açtı. Sınava katılan 49 genç sporcu, komisyon karşısında yeteneklerini sergiledi.

Genç Sporcular Kuşak Heyecanı Yaşadı
Taekwondo kursiyerleri için 4 ayda bir düzenlenen kuşak sınavı Onur Açık Hava Tiyatro ve kültür merkezi spor salonunda gerçekleşti.  49 taekwondocunun ter döktüğü sınavda sporcuları aileleri yalnız bırakmadı. Sınav sırasında en az sporcular kadar ailelerin yaşadığı heyecan yüzlerine yansıdı.
 
KUŞAKLARIN RENGİ DEĞİŞTİ!
 
Sporcular, Türkiye Taekwondo Federasyonu faaliyet programında yer alan 2016 Yılı 1. Dönem Kuşak Sınavı'nda, öğrendikleri taekwondo tekniklerini sergileyerek, beyazdan sarı kuşağa, yeşilden mavi kuşağa, kırmızıdan kırmızı siyaha terfi etme hakkı kazandılar. Antrenör Seyit Öcek, Bayram Arda’nın yer aldığı sınav komisyonunda 25 sporcu beyazdan sarıya geçmeye hak kazanırken, 13 sporcu sarıdan yeşile, 7 sporcu, yeşilden mavi kuşağa geçti. Maviden kırmızı kuşağa, kırmızı kuşaktan kırmızı siyaha ise 2’şer kişi geçmeyi başardı. Kırmızı siyah kuşağa geçenler en az 3 yıl bu kuşakta beklemeleri gerekiyor.
 
ALT YAPIYA ÖNEM VERİYORUZ
 
İyi bir sporcu ve insan yetiştirmek için sporun birçok dalında kurs açtıklarını dile getiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Yapılan kuşak sınavları ile sporcularımız öğrendiklerini uygulamalı olarak sergiledi. Başarılı olanlar bir üst kuşağa yükselmeyi başardı. Bayraklı Belediyesi olarak asıl hedefimiz, ilçemizden milli takımlara sporcu kazandırmak ve onların ülkemizi yurt dışında temsil ettiğini görmek. Bunun için de spor alt yapısına yatırım yapıyoruz. Yeni salonlar, sahalar açıyoruz. Belediye olarak küçük yaşlardan itibaren çocuklarımız, gençlerimiz farklı branşlarda kurslar düzenliyoruz. Onların yakaladığı başarıyla da mutlu oluyoruz” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER