Geleceğin Mühendisleri İle Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan AR-GE ve İnovasyon Şube Müdürlüğü, Ege ve Dokuz Eylül üniversiteleri ile işbirliği yaparak, “Çocuklarla İnovasyon Etkinliği" düzenledi. Atölye çalışmasına katılan Başkan Aziz Kocaoğlu, çocukların köprü ve aydınlatma projelerini inceledi, minik tasarımcılarla geleceğin şehirleri üzerine sohbet etti.

 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ARGE ve İnovasyon Şube Müdürlüğü'nün ev sahipliğini yaptığı “Çocuklarla İnovasyon Etkinliği"nde geleceğin mühendis ve tasarımcılarıyla bir araya geldi. İnovasyon kavramını tanıtarak farkındalık yaratmak ve çocukların kamusal alanlarda yapabilecekleri inovatif projeleri ortaya çıkarmak amacıyla düzenlenen etkinliğe katılan öğrenciler, hayallerindeki projeleri Başkan Kocaoğlu ile paylaştı. Etkinlik sonunda çocuklar, Başkan Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekili Hülya Güven ve öğretmenleriyle birlikte el izlerinin yer aldığı bir anı ağacı oluşturdu. 
 
Ege Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEÇEM) tarafından verilen inovasyon eğitimi kapsamında maket üzerinde uygulamalı köprü yapımı ve aydınlatma projelerini gerçekleştiren çocuklar, Dokuz Eylül Teknokent (DEPARK) hocalarından, hayal güçlerini geliştirmeye yönelik inovatif masallar da dinledi. 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2015, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER