Gaziemirlilere 3 Bin Fidan

Gaziemir Belediyesi, Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla kentin 6 farklı noktasında, vatandaşlara 3 bin meyve fidanı dağıttı.

Gaziemirlilere 3 Bin Fidan
 
Bu yıl 7’incisi düzenlenen ve elma, erik, nar ve kayısı meyvelerinin dağıtıldığı etkinliğine katılan Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Gaziemir’de yaşayan herkesin bir dikili ağacı olması hedefine ulaşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Bugüne kadar 100 binlerce fidanı toprakla buluşturduklarını, 15 binden fazla meyve fidanını vatandaşa dağıttıklarını söyleyen Başkan Şenol, "Yüzde 65’i orman olan kentimizde yeşil miktarını iki katına çıkardık. Gaziemir’de yaşayan herkes adına bir ağaç diktik. Yeni hedefimiz bu sayıyı ikiye katlamak. Çevreyi, doğayı katletmeye, ormanları yok etmeye çalışanlara inat daha çok ağaç dikeceğiz" diye konuştu.
 
Gaziemir Belediyesi, Park Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde kurulan sera ve fidanlıklarda kentin ihtiyacı olan çiçek ve fidanları üretiyor. Yeni parklar yapılmasıyla kentteki yeşil alan miktarı ikiye katlandı. Budanan ağaç dalları çöpe atılmayarak özel makinelerde işlenip gübre olarak kullanılıyor. İnşaat alanlarında kalan ağaçlar ise kesilmekten kurtarılıyor, köklerinden taşınarak onlara ikinci hayat şansı tanınıyor. Kurulan ahşap ve metal atölyelerinde kent mobilyaları üretilerek tasarruf sağlanıyor.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER