Foça'da çok 'özel' spor salonu!

İZMİR’in Foça ilçesi Ilıpınar Mahallesi’ndeki, zihinsel engelli çocuklara yönelik olarak eğitim veren Reha Midilli Özel Eğitim Uygulama Merkezi spor salonuna kavuştu. Reha Necla Midilli Eğitim ve Yaşlıevi Vakfı, yaklaşık 50 bin TL harcayarak yaptırdığı salonu spor aletleri ve gereçleriyle donattı.

Foça'da çok 'özel' spor salonu!
 
Midilli Ailesi’nin hayatta olmayan büyüklerinden Cemil Midilli’nin adının verildiği salonun açılışına Foça Kaymakamı Ali Çetin, CHP’li Belediye Meclis Üyesi  Burhanettin Celep, Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar, AK Parti Foça İlçe Başkanı İrfan Çalışkan, Foça İlçe jandarma Komutanı Binbaşı Sertan Koç, Reha Necla Midilli Eğitim ve Yaşlıevi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Çelebi ve yönetim kurulu üyeleri, bölgedeki bazı okulların müdürleri, Ilıpınar Mahallesi Muhtarı Selçuk Tabaklı, okulda eğitim gören öğrenciler ve aileleri katıldı.
 
SERVİS ARACI KONULDU
 
Açılışta konuşan Reha Midilli Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Mürsel Varan, okullarına yıllardır destek veren vakıf yönetimine teşekkür edip, okulda öğrenim gören toplam 32 özel çocuğun taşınması için servis aracı ve fiziki gelişimleri için hobi odası ve donanıma ihtiyaçları bulunduğunu, bunun için de hayırseverlerin ilgisini beklediklerini söyledi.
 
MUTLULUĞU PAYLAŞTILAR
 
Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra girilen salonda, ilk etkinlik olarak İzmir’de il çapında düzenlenen sportif yarışmalarda dereceye giren çocuklara madalyaları takıldı. Konuklara şarkılar söyleyen Ilıpınar’ın özel çocukları, onlarla birlikte dansedip oynayarak, mutluluklarını paylaştı.
Her türlü hava koşullarında öğrencilerin zihinsel ve fiziki gelişimlerine katkıda bulunacak salonda 2  koşu bandı, bir bilardo, bir masa tenisi masası, basketbol, voleybol , boccia sporları için top ve malzemeler, vücut geliştirme ve fitness çalışmalarında kullanılabilecek ağırlık, top ve diğer gereçler bulunuyor.
 
 
Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER