EXPO Depremine Vali Kıraç'tan İlk Yorum

İzmir Valisi Kıraç, kendisiyle fikir ayrılığına düşerek istifa eden Özgener, Yorgancılar ve Kestelli’nin kararlarını yorumladı. Kıraç, 'Şahıslar kaim değildir' dedi.

EXPO Depremine Vali Kıraç'tan İlk Yorum

EXPO depreminin ardından beklenen açıklama geldi. İzmir Valisi ve EXPO 2020 Yönlendirme Kurulu Başkanı Cahit Kıraç, Yürütme Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ile Yardımcısı Ender Yorgancılar ve Üye Işınsu Kestelli’nin istifalarını yorumladı.

Vali Kıraç istifa açıklamasında yaşanan fikir ayrılığı ibaresine karşı çıktı. Kıraç, “Tek taraflı beyanlarıyla ayrılmak istiyoruz diyorlar. Mahmut Bey ayrıldığı için diğerleri de ayrılıyor. Uyumlu çalışamama diye bir şey yok. Fikir ayrılığı da yok. Varsa kendileri izah etsinler” diye konuştu.

Kıraç bundan sonrası için ise şu ifadeleri kullandı: Süreç devam edecek. Biz tecrübeli bir takımız. İlk toplantı ne zaman olur bilemiyoru. EXPO Ahmet’le-Mehmet’le olmaz. Şahıslar kaim değildir. EXPO bölge meselesidir. Bir Türkiye, ülke meselesidir. Ülke alır bu işi götürür. Yönlendirme Kurulu’na tabiî ki isim götüreceğiz. 12 Haziran’dan önce mi olur sonra mı olur fark etmez. Biz işin başındayız zaten. Sorun yok

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2012, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER