Ev pansiyonculuğu için eğitim

İzmir’in Bergama ilçesinin doğa cenneti bölgesi Kozak Yaylası Demircidere Mahallesi’nde  ilçede turizmin geliştirilmesi ile vatandaşlara ekonomik kazanç imkanı sağlanması amacıyla verilen ev pansiyonculuğu kursunu tamamlayan girişimcilere sertifika verildi.

Ev pansiyonculuğu için eğitim
İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası, Bergama Belediyesi, EGESEM ve Ege Üniversitesi Bergama Yüksekokulu işbirliğiyle UNESCO Dünya Mirası Kenti Bergama’da başlatılan ev pansiyonculuğu kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aysel Özkan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Daire Başkanı Aytuğ Balcıoğlu, Bergama Belediye Başkan Yardımcısı Ümit Atlam, Belediye Meclis Üyesi Serpil Güler, Ege Üniversitesi’nden Prof. Dr. Gözde Emekli’nin de katıldığı sertifika töreninde; Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğretim görevlileri ve öğrencileri de girişimci kadınları yalnız bırakmadı.
 
"GENÇLERİMİZ GÖÇ ETMESİNLER"
 
Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aysel Özkan, kırsalda girişimciliği, küçükbaş hayvancılığı, meyveciliği ve arıcılığı desteklediklerini belirterek, "Siz hanımlardan ricam bu köyde gerçekleştireceğimiz arıcılık faaliyetlerine de katılım göstermeniz ve arıcılık ürünlerini köye gelen turistlere pazarlayabilmeniz. Bu coğrafya hem doğal görünümü, doğal zenginlikleri ile çok önemli bir yer ve daha çok kazanması ve kalkınması gerekiyor. Bu bölgeden gençlerimiz şehirlere göç etmesinler ve yaşam alanlarına sahip çıksınlar. Bizden ne talep ederseniz ve talep ederseniz bizler elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Bugün 30 arkadaşımıza sertifika vereceğiz. Bu bölgede belirli miktarda yapılan turizm inşallah ileriki süreçte daha da gelişecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
 
Demircidere Mahallesi’nde başlayan ve ileriki dönemde Kozak köylerinde devam etmesi planlanan kursun eğitimleri; Ege Üniversitesi Coğrafya Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Füsun Baykal ve Prof. Dr. Gözde Emekli, Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğretim görevlileri Öğr. Gör. Dr. Ceren İşçi ve Öğr. Gör. Emre Ataberk, Turizm İşletmeciliği uzmanı Mehmet Atak ve Kırsal Turizm Derneği Başkanı Nedim Zurnacı tarafından verildi.
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER