Erol Evgin'den 'Mustafa Kemal'i Gördüm Düşümde'

Ünlü Şarkıcı Erol Evgin, Dokuz Eylül Rotary Kulübü’nün organize ettiği etkinlikle “Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde" adlı projesiyle Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde İzmirli sanatseverlerle buluştu.

Erol Evgin'den 'Mustafa Kemal'i Gördüm Düşümde'
 
Erol Evgin, “Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde" temalı projesiyle; unutulmaz şarkılarının yanı sıra Kurtuluş Savaşı’ndan günümüze uzanan döneme müzikal bir yorum getirdi. Erol Evgin, adını Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın “Üç Şehitler Destanı"ndan alan konserinde; Kurtuluş Savaşı’ndan günümüze uzanan dönemi, şarkılar, türküler ve anekdotlar eşliğinde anlattı. Programın bir bölümünde elinde Türk bayrağı ile izleyenlerin arasında giren Evgin, coşkuyla alkışlandı.
 
Konseri 2440’ncı Bölge Federasyonu Dönem Başkanı Dr. Reha Akın, federasyona bağlı kulüp başkan ve üyeleriyle iş ve cemiyet hayatından çok sayıda sima izledi. Konserin gerçekleşmesinde emekleri bulunan sponsorlar; Çimstone, Sevkon, Hamdi Irktaş, Okan Ozan, Can Group- Rakela Yafe ve CMS’nin yetkililerine desteklerinden ötürü plaket vererek teşekkür eden Dokuz Eylül Rotary Kulübü 2015-2016 Dönemi Başkanı Mehmet Akiş, “Ulu Önderimiz ve Kurtuluş Savaşı şehitlerimizi andığımız bu konserin tüm geliri ile Dokuz Eylül Rotary Kulübü olarak topluma hizmet edecek yeni projeler üretecek, üniversiteli öğrencilere burs imkanı sağlıyacağız" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER