Engeller Menderes'te Aşılıyor

Menderes İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün başlattığı ‘ Engelsiz Kalpler ‘ projesinin tanıtımı gerçekleşti. Etkinliğe katılan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, engelli vatandaşların hayata tutunmasına yönelik projeleri başlattıklarının müjdesini verdi.

Engeller Menderes'te Aşılıyor

Menderes İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘ Engelsiz Kalpler ‘ projesinin tanıtım toplantısı Maci’s Restoran’da yapıldı. Toplantıya Menderes Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu,  İl Sağlık Müdürü Bediha Türkyılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Görgülü, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Utku Ergün ile engelli vatandaşlar katılım gösterdi.

Hayata Tutunmalarını Sağlayacağız

Etkinlikte konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu , ‘10- 16 Mayıs tarihleri 156 ülkede Engelli Haftası olarak kutlanıyor. Ben bu haftanın kutlanacak bir hafta şeklinde geçmesi taraftarı değilim. Engelliler için neler yapıldı, neler yapılmadı veya neler yapılacak bunların konuşulması gerekiyor. Biz yaradılanı yaradandan dolayı seviyoruz. Bizim anlayışımız bu. Seçim kampanyasında verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Engelli dayanışma merkezi oluşturacağız. Sadece engelli vatandaşlarımızı değil, ailelerini de düşünmemiz gerekiyor. Bu proje ile engelli vatandaşlarımızı hayata aktif şekilde dahil ederken ailelere de kolaylık sağlamış olacağız’ dedi.

Park Projesi

Belediye olarak ilçede park çalışmalarına hız vereceklerini ifade eden Başkan Soylu, ‘ Menderes’te engelli çocuklar için park yok. Belediye olarak ilk etapta 3 parkın yapımını başlatıyoruz. Yapacağımız parklarda engelli çocuklarımız da diğer çocuklarımızla birlikte eğlenebilecekler. Onların da yaşamın içinde olmalarını sağlayacağız çünkü unutulmamalıdır ki hepimiz birer engelli adayıyız. Engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Üzerimize düşen görev ne ise fazlasıyla yapmaya hazırız’ diye konuştu. İl Sağlık Müdürü Bediha Türkyılmaz da, projenin önemli olduğunu belirterek, ‘Engelsiz Kalpler projesi Engelli Haftası’na denk geldi. Bu projeyi daha anlamlı hale getiriyor. Müdürlük olarak engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm noktasında onların her zaman yanlarındayız ‘ ifadelerini kullandı.

Engelsiz Kalpler Projesi Nedir ?

Menderes İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafında başlatılan proje kapsamında, ilçede ikamet eden engelli, yaşlı, yatağa bağlı kişiler tespit edilerek ev ziyaretleri gerçekleştiriliyor.  Engelli vatandaşların maddi ve manevi ihtiyaçlarının belirlenerek, sosyal hayata tutunmasını amaçlayan proje kapsamında engelli başucu kitapçığı oluşturularak vatandaş da bilgilendiriliyor. Engelli ve ailelerinin de hangi kurumdan nasıl destek alacağı konusu kitapçıkta yer alıyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER