Ege'nin kadrosu artıyor!

Rektör Prof. Dr. Budak’ın Ege Üniversitesi için girişimleri sonuç veriyor

Ege'nin kadrosu artıyor!

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın, Maliye Bakanlığı nezdinde yürüttüğü girişimler sonuç verdi. Maliye Bakanlığı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde sağlık hizmetlerinin aksamadan yürütülebilmesi için 340 hemşire, 94 sağlık teknikeri ile 3 fizyoterapisti katma bütçeden tahsis etti. 


Kadro tahsisinin Ege Üniversitesi’nin araştırma üniversitesi hedefine uluşmasında önemli katkı vereceğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Budak, “Hükümetimizin, Ege Üniversitesi’ne desteği tam. Bu desteğin somut yansımalarını hep birlikte görüyoruz. Maliye Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yaklaşık bin 200 hemşire görev yapıyor. Şimdi tahsis edilen kadro ise bugüne kadar atanan hemşire kadromuzun yaklaşık dörtte birine tekabül ediyor.  Üniversitemize verilen bu anlamdaki en büyük desteği almanın heyecanını yaşıyoruz. İnanıyorum ki Ege Üniversitesi markasının en önemli ayağını oluşturan Tıp Fakültemiz sunduğu sağlık hizmetleriyle, dünyada referans gösterilen sağlık kurumlarından biri olacak” diye konuştu.
Göreve atanmasının ardından Tıp Fakültesi Hastanesinin hemşire ve sağlık teknikeri yetersizliğinin sağlık hizmetlerini önemli ölçüde aksattığını öğrenen Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Tıp Fakültesi Hastanesinin   personel ihtiyacının karşılanması için Başbakan Binali Yıldırım,  Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Maliye Bakana Naci Ağbal ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile Ankara’da görüşmeler gerçekleştirdi.  
Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın girişimleri sonuç verdi. Maliye Bakanlığı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne 340 hemşire, 94 sağlık teknikeri ile 3 fizyoterapisti katma bütçeden tahsis etti.


EÜ Tıp Fakültesi Hastanesinin ulusal ve uluslararası alanda gurur kaynağımız olduğunu ifade den Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Hastanemiz, İzmir ve Ege Bölgesi başta olmak üzere ülkemizin her bölgesinden vatandaşlarımıza şifa dağıtıyor. Sadece ülkemizin değil aynı zamanda Balkanların referans hastanesidir. Cerrahlarımız, komşu ülkelerimizden gelen talepler doğrultusunda yurtdışındaki hastanelerde ameliyatlar yapıyorlar. Komşu ülkelerdeki hastalara şifa oluyorlar. Üniversitemizin ve ülkemizin göğsünü kabartıyorlar. Hastanemiz, Türkiye’nin en fazla yatak sayısına sahip üniversite hastanesidir. Hemşire ve sağlık teknikeri yetersizliği sağlık hizmetlerini önemli ölçüde aksatıyordu. Yeni hemşire ve sağlık çalışanlarının göreve başlamasıyla mesele büyük ölçüde çözüme kavuşacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER