Efes Esnafına Belediye Koruması

İzmir’in Selçuk İlçesi’ndeki AK Partili Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, Efes’te faaliyet gösteren esnafı korumak adına çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

Efes Esnafına Belediye Koruması
 
Efes’in planlanması ile ilgili çok geniş kapsamlı bir çalışma yaptıklarını belirten AK Partili Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, esnafın burada tutulması için çalıştıklarını, arkeoloji ve doğal SİT’lerle ilgili 2 farklı plan hazırladıklarını kaydetti. Planları Nisan ayındaki meclis toplantısında onaylayarak 11 Nisan’daki İzmir Büyükşehir Belediyesi meclisine yetiştirmeyi amaçladıklarını söyleyen Bakıcı, "Burada çok daha düzenli bir şekilde yeni kurallarla, yeni bir konseptle, daha çağdaş, daha modern daha gelir getirici ve geliri eşitleyici bir yapıyı oluşturmak istiyoruz. Dün yaptığımız Efes Alan Yönetimi toplantısına hem 1 Nolu Koruma Kurulu Müdürü hem 2 Nolu Koruma Kurulu Müdürü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yetkililer, İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Müze Müdürümüz katıldı. Efes’in hem alt kapısı hem de üst kapısı ile ilgili bu çalışmalar yapılırken bütünüyle ilgili de çalışmaların devam ettiğini söyleyebiliriz. Alınacak kararlarla birlikte Selçuk’ta nefes alıcı, rahatlatıcı yapıyı oluştururuz diye düşünüyorum" dedi.
 
Gelen ziyaretçinin, hem rahatça alışveriş yapabilmesini hem de güvenliğini sağlamayı amaçladıklarını anlatan Bakıcı, "Burada en büyük görev asayiş açısından jandarmaya, düzen açısından belediyeye düşüyor. Ama Efes’in esas sahibi esnaftır. En ufak bir sıkıntıyı gerek jandarmaya gerek zabıtaya bildirerek bunun önlemini almamız lazım. Yaka kartı takma zorunluluğu konusuna da esnafımız riayet etmelidir" diye konuştu.
 
Esnafın her zaman yanında olduklarını belirten Başkan Bakıcı, Belediye Başkanı olarak her türlü deteği vereceğini kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER