Durak'tan Seçime Dair Her Şey

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, ilçe, yatırımlar, projeler ve seçim üzerine detaylı açıklamalarda bulundu.

Durak'tan Seçime Dair Her Şey

 

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, ilçenin ‘rüya projelerinden’ olan Sosyal Yaşam Kompleksi’nde açılış gururu yaşadıktan bir gün sonra bir radyo programında konuştu.

Başkan Cevat Durak söze ilçede 9 yıllık görev süresi sonunda gelinen noktayı anlatarak başladı. Başkan Durak, “Bu cevaplaması en zor soru… Aslında bunun en güzeli yanıtını halkımız söyleyebilir. Yıllar geçtikçe oy oranımızı artırdık. 2014 yılı Karşıyaka’da oy hedefimiz yüzde 70-75... Oy vermeyen vatandaşlarımızın da beğenisini kazanmak istiyoruz. Bunun en önemli aracı hizmet üretmek... Karşıyaka’nın yapısının ne olduğu açık... Karşıyaka’nın yapısı demokrat... Karşıyaka sosyal-demokrat yapıda değil, demokrat! Bu açıdan hizmet önemli... Biz bu taşın altına elimizi koyduk. Karşıyaka’da bir değişim yaşatmaya başladık. Yollarımız yenilendi. Sürekli altyapıya önem verdik. Biz sokaklarda yağmur suyu dahil sokaklarımızı iyileştirdik. İlerleyen dönemde alt yapıyı yenilenmemiş sokak kalmayacak” dedi. 

PARTİ İÇİ MUHALEFET YIPRATIYOR!
 
Karşıyaka genel seçimdeki 90 binlik oy farkının ardından yerel seçimler öncesi CHP’nin kentte sigortası olarak görülüyor. Durak bu konuda önemli açıklamalarda bulundu: 
Bu konuda Karşıyaka’nın üstüne fazla sorumluluk veriliyor. Sorunlara bakarken halkımız sorgulayabiliyor. Halkımız rahatlıkla eleştirilebiliyor. Eğer hatalarımızı göremezsek kendimizi yenileyemeyiz. Bizim partimizin koyduğu ilkeler doğrultusunda hizmet veriyoruz. Parti içinde benimle yıllarca mücadele etmiş arkadaşlarım var ancak bir türlü vazgeçmiyor beni zamanı geldiğinde bir ölçüde yok etmek istiyorlar. Parti içinde muhalefetin çokluğu bizi yıpratıyor. Amacı belli sizin yerinize oynanan kimseler var, ağzınızda kuş tutsanız yaranamadıklarınız var. Gerçek partili bunları düşünmemeli. Herkes her şeyi belediye’den bekliyor. O yüzden aleyhimizde imzalar topladılar bunlar bugün de devam ediyor. Bunu genel başkanımız görüyor, yönetim görüyor yeri geldiğinde müdahalede ediyorlar.

DAHA YAPACAK ÇOK İŞ VAR!
 
Ve söz doğal olarak Karşıyaka Belediye Başkanı’nın ‘aday’lığına geldi.  Adı Büyükşehir için de aday olarak dillendirilen Başkan Durak, “Bizim Karşıyaka’da daha yapacak işlerimiz var. Mesela kentsel dönüşüme başlıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız var, başarılı işler yapıyor. Biz arkasındayız” açıklamasını yaptı.

YATIRIM RAPORU
 
Durak programda genel hatlarıyla bir Karşıyaka yatırım raporu da verdi. Karşıyaka Belediye Başkanı hizmete giren ve yapım aşamasında olan plan ve projeleri şöyle anlattı: 
Şu anda dört yeni müzemiz açılacak ilerleyen zamanlarda yeni müze açılışlarımız olacak. Biz kendi bölgemizde üzerimize düşeni yapıyoruz. Güngör Dilmen’in park açılışını yaptık. Aydınlık yüzlü sosyal demokrat bildiğimiz dünya çapında, Türkiye’de önemli insanların isimlerini unutmadık. Şehitlerimizi unutmadık. Daha güzel şeyler olacak. Gençlik Merkezi’mizde gençlerimiz kamp yapıyor. Merkezimizde Akla ne geliyorsa hepsi var. Sanatoryum konusunda 1.5 yıllık bir izin sıkıntısı yaşıyoruz.
 
Biz yerel yönetimler olarak önderlik yapmak zorundayız. Vatandaş neyin nereden aksadığını bilmesi lazım... Biz bunları konuşmadığımız sürece ‘Başkan söz verdi ama yapmadı’ olmasın istiyoruz. Binali Bey iyi niyetli, her zaman yanımızda olduğunu biliyoruz.
Biz sosyal aktivite merkezi olarak düşündüğümüz binaların çoğunu tamamladık. Ben, benim verdiğim sözlerin fazlasını yaptım. Mavişehir’deki marinamız var. Stadı bekliyoruz. Bakanlıklardan gerekli onayları bekliyoruz. Örnekköy Stadı tasdikli bir projedir. Marinalar, stat, tramvay projelerinin artık başlaması gerekiyor. Bunlar bitirip yeni kendi projelerimizi hayata geçirmek istiyoruz.
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2013, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER