DTO üyeleri sandık başında

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi seçimlerinde oy kullanma işlemi başladı.

DTO üyeleri sandık başında

Yaklaşık 600 üyenin oy kullandığı İMEAK DTO İzmir Şubesi seçimlerinde iki aday yarışıyor. Gökalp Erim, 5 yıldır başkanlık görevini sürdüren Yusuf Öztürk'e rakip oldu. DTO İzmir Şubesi'nin faaliyet alanının sadece İzmir ile sınırlı olmadığını Ayvalık'tan Didim'e kadar tüm sahil şeridindeki üyelerin sorunlarıyla ilgilendiklerini kaydeden mevcut başkan Yusuf Öztürk, Türkiye ve Ege Bölgesi denizciliği adına sektöre faydalı olmak için çalışacaklarını dile getirdi.

Geçmiş dönemde çok sayıda sempozyum ve kongre düzenleyerek sektöre katkıda bulunduklarını ifade eden Öztürk, "Deniz turizmi, mevzuat, limanlar, acenteler ve gümrük başta olmak üzere denizciliği ilgilendiren her konuda çalışmalar yaptık. DTO'ya yakışır bir yer satın aldık. İnşaatın hızla tamamlanıp hizmete açılmasını istiyoruz. Eğitime önem verdiğimiz için Türk Eğitim Derneği ile yaptığımız projeye hız vereceğiz. Turizmin yüzde 20'si denizden sağlanıyor. Marinalar, su sporları, yatçılık ve kruvaziyerin gelişmesini sağlamalıyız. Türkiye'ye yapılan algı operasyonlarına karşı turizm faaliyetlerinin artarak sürmesini istiyoruz" dedi.

Üyelerin sorunlarını öğrendiklerini ve projeleri hazırladıklarını belirten başkan adayı Gökalp Erim de seçim sonuçlarının şimdiden tüm sektöre hayırlı olmasını diledi. Oy kullanma işleminin saat 17.00'ye kadar devam edeceği öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER