Dokunma, Yanarsın!

Kadına yönelik şiddet olaylarının artış gösterdiği günümüzde Buca Belediyesi’nin açtığı ücretsiz kick boks kursu yoğun ilgi görüyor. Bir aylık eğitime katılan kadınlar, spor yapmanın yanı sıra olası bir şiddet vakasına karşı kendilerini nasıl savunacaklarını profesyonel eğitmenlerden en ince ayrıntısına kadar öğreniyor.

Dokunma, Yanarsın!
Kadınların toplumsal yaşamda birey olma mücadelelerine hayata geçirdiği projelerle destek veren Buca Belediyesi, şiddete karşı kendilerini savunabilmeleri için de Buca Belediyesi Tenis Kulübü’nde ‘kick boks’ kursu açtı. Olası tehlikelere karşı hayatta kalmalarını sağlamak için 16-55 yaş arası kadınlara yönelik 1’er aylık periyodlarla ücretsiz olarak düzenlenen Kick Boks kursunda ayda 20 kadın eğitim alıyor. 
 
Güç ve teknik bir arada 
 
Tamamen iki farklı spor olan Karete ve Muay Thai’nin bir araya gelmesi sonucunda oluşturulmuş, güce ve teknik bilgiye dayanan bir dövüş sporu olan Kick Boks’u öğrenmek isteyen Bucalı kadınlar kurslara adeta akın etti.
 
Rakibini yenmek için yüksek güç gerektiren ve diğer birçok spordan daha fazla enerji ve güç harcanmasını sağlayan Kick Boks dersleri uzman eğitmen tarafından veriliyor.
 
Muhtemel tehdidi ortadan kaldırmaya yönelik savunmayı öğretmeyi amaçlayan ücretsiz eğitimlere katılmak isteyen kadınlar, Buca Belediyesi Tenis Kulübü’ne başvuru yapabilir. 
 
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2016, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER