Doktorlar Yaşayamaz Dedi

Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde yaşayan 75 yaşındaki Hüsnüye Koyun, engelli oğlu Uğur Koyun'a 37 yıldır gözü gibi yapıyor.

Doktorlar Yaşayamaz Dedi

 

Kirazlık Mahallesi'nde yaşayan Halim (85) ve Hüsnüye (75) çiftinin 3 çocuğundan biri olan Uğur Koyun (37), doğuştan engelli. Anne Hüsnüye Koyun, doktorların '12-20 yaşına kadar yaşamaz' dediği oğlu Uğur'a 37 yıldır annelik yapıyor. Hüsnüye Koyun, oğlunun doğuştan engelli olduğunu, hastane hastane dolaşarak doktora götürdüklerini söyledi. Koyun, sözlerine şöyle devam etti: "7 yaşında yürümeye başlayan oğlum Uğur'u Ankara' da özel hastanelere götürdük. Oradaki hastanelerde görev yapan doktorlar bize bir şey yapamayacaklarını, oğlumuzun doğuştan engelli olduğunu söylediler. Ayrıca doktorların '12-20 yaşına kadar yaşamaz' dediği oğlum Uğur, şuanda 37 yaşında."
 
Oğlunun bakımında çok büyük sıkıntılar çektiğini söyleyen anne Hüsnüye, "Uğur'un bana ihtiyacı var. Temizliyorum, giydiriyorum, yediriyorum. Ben ve eşim yaşlı ve hasta olduğumuz için oğlumuzu sokağa bile çıkaramıyoruz." diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2012, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER