Doğayı Keşfetmeye Hazır mısınız?

İzmir'de son dönemde artan doğa yürüyüşlerine bir yenisi daha bu kez ücretsiz olarak eklendi.

Doğayı Keşfetmeye Hazır mısınız?
Kent yaşamına hareket katmak ve fiziksel aktiviteleri teşvik etmek isteyen Karşıyaka Belediyesi, 20 Mart Pazar sabahı Karşıyakalıları doğa yürüyüşünde buluşturacak. Ücretsiz etkinlik; Karşıyaka’ya 5 dakika mesafede bulunan Sancaklı Köyü’nde, saat 10.00’da başlayacak. Yürüyüşe katılmak isteyenler için 09.00’da belediye hizmet binası önünden araç kaldırılacak. 
 
6 KİLOMETRELİK PARKUR
 
Uzman rehber eşliğinde gerçekleşecek 6 kilometrelik yürüyüş, Yamanlar Gençlik Eğitim ve Kamp Merkezi’nde sona erecek. Çam ağaçlarıyla kaplı parkurda doğanın eşsiz güzellikleri arasında spor yapma imkanı bulacak katılımcılara kumanya da ikram edilecek. Karşıyaka Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün İzmir Dokuz Eylül Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (DEDAK) işbirliğiyle organize ettiği etkinliğe ilişkin, 367 00 60 numaralı telefondan da detaylı bilgi alınabilecek.
 
SAĞLIK İÇİN SPOR
 
7’den 77’ye tüm Karşıyakalıları spora teşvik etmek için çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Koşudan bisiklet turlarına kadar düzenlediğimiz farklı organizasyonlarla halkımızı sağlıklı yaşam için harekete yönlendiriyor, sporu özendiriyoruz. Sırada doğa yürüyüşü etkinliğimiz var. Tertemiz bir havada spor yapmak, tabiatın güzelliklerini keşfetmek, yoğun kent yaşamının stresi ve gürültüsünden uzakta keyifli bir gün geçirmek isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER