Dizi Ekibi Fidan Dikti

İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde çekimleri süren ’Yeşil Deniz’ adlı dizinin ekibi, dizinin adının verildiği hatıra ormanı için oluşturulan alana lise öğrencileriyle birlikte 70 fidan dikti. Hatıra ormanına 500 fidanın dikilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Dizi Ekibi Fidan Dikti
Ödemiş’te çekimleri süren ’Yeşil Deniz’ adlı dizinin ekibi, fidan dikim etkinliğine katıldı. Birgi Mahallesi’nin Kanlı Kaya Mevkii’nde Ödemiş Orman İşletme Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen etkinliğe, Fazlı Alpay Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri de ilgi gösterdi. Dizi ekibi ve öğrenciler, ’Yeşil Deniz Dizisi Hatıra Ormanı’ adının verildiği alana 70 selvi ve fıstık çamı fidanı dikti.
 
HEDEF 500 FİDAN
Ödemiş Orman İşletme Müdürü Mevlit Polat, "Bugün ’Yeşil Deniz’ dizisi ekibiyle birlikte fidan dikme kampanyasını başlattık. Hedefimiz 500 fidan. Önümüzdeki günlerde daha büyük bir organizasyonla daha çok öğrenci katılımıyla 500 fidan daha dikerek çevrenin yeşillenmesini sağlayacağız. İleri de bu fidanlar büyüyerek, fidanları diken insanların geleceğe armağanları olacaktır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER