Dikili CHP'den Suç Duyurusu

İzmir’in Dikili İlçesi’ndeki CHP İlçe Örgütü Cumhuriyet Savcılığı’na, çözüm sürecini başlatan dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, dönemin bakanları Ahmet Davutoğlu, Beşir Atalay, Yalçın Akdoğan, Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, il valileri ve ilgili kamu görevlileri hakkında ’terör örgütüne yardım ve yataklık suçu işledikleri’ iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Dikili CHP'den Suç Duyurusu
 
Dikili Adliyesi önünde toplanan CHP’liler çözüm sürecinde dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve bazı bakanlar hakkında ’terör örgütüne yardım ve yataklık suçu işledikleri’ iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
 
CHP İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şener, hükümetin Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yaptığı açılımlar ile terörü sonlandıracağı yerde giderek arttırdığını öne sürerek, "Zamanın Başbakanı, Sayın Cumhurbaşkanımız ‘PKK’ya bunlar leş kargası gibi şehit kanıyla politika yapıyorlar’ demesine rağmen, bugün AKP ülkemizde kaos yaratarak politika yapıyor.
 
Bunlar bir gün sonuçlanacaktır. Biz suç duyuru dosyasını Cumhuriyet Savcımıza verdik. O da direk Bakanlığa gönderecek" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER